Oyun Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Steam Platformu İçin Microsoft Oyunları Geliyor
İçindekiler
0

Steam Platformu İçin Microsoft Oyunları Geliyor

Yazar: Berkay Eke22 Haziran 2016

Çeşitli bilgisayar oyunlarının bulunduğu Steam platformu, çok kısa bir süre içerisinde Microsoft tarafından yayımlanan oyunlara da yer verecek.

Birbirinden kaliteli ve bol ödüllü yapımların gelişmesine ve yayılmasına öncülük eden Microsoft yeni radikal bir karar aldı. Bu zamana kadar kendi çevrimiçi mağazasını ve Windows Store’u kullanan yazılım devi son açıklanan bilgilere göre Steam oyun platformunda yer almaya hazırlanıyor. Bilgisayar oyun platformunun en çok çeşit içeren bölümü olarak görülen ve oyunların milyonlarca adet satılmasına ön ayak olan Valve imzalı Steam birbirinden başarılı ve kaliteli yeni oyunlara bu karar ile birlikte kavuşmuş olacak. Age of Empires serisi, Ori and the Blind Forest ve daha birçok oyunun Steam platformunda yer alması bekleniyor.

steam platformu

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Xbox patronu Phil Spencer, tam olarak hangi oyunların platforma geleceğinin belli olmadığını belirtti.

Bu zaman dilimine kadar oyun platformu olarak daha çok Windows mağazasını tercih eden yazılım devi gelişmekte olan Steam’i göz ardı etmekteydi. Oyunların Steam platformunda aktif olması ile birlikte Windows Store’a gösterilen ilginin de azalacağı konuşulmakta.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...