Spotify Climatune Servisi İle Hava Durumuna Göre Şarkılar


 

Dünya üzerinde oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip olan Spotify uygulaması Spotify Climatune adını verdiği yeni projeyle şehirlerin hava durumlarına özel şarkılar öneriyor.

Online müzik dinleme platformlarından en çok kullanılan müzik uygulaması Spotify sevdiğiniz müzik türlerine ve ruh halinize göre onlarca müzik listesine sahip. Bu özelliklerinin yanına bir de dinlediğiniz şarkılardan ya da şarkı türlerinden yola çıkarak beğenebileceğiniz şarkılarıları size öneriyor.

Ruh halinizi tahlil etmede, hoşlanma ihtimaliniz olan şarkıları size sunmada oldukça başarılı olan Spotify bir yeni özellik daha geliştirdi. Popüler hava durumu servisi olan Accuweather ile iş birliği yapıyor. Bulunduğunuz konuma göre hangi hava duruma mevcutsa o havaya göre şarkı önerisinde bulunuyor.

spotify climatune

Spotify Climatune Nasıl Hizmet Veriyor?

Bu hizmeti verirken Accuweather’ın veri tabanından da yararlanıyor. Bu sayede hangi dönemlerde, hangi hava koşullarında, hangi şehirdeki kullanıcılarının ne tür müzikler dinlediğine dair analizler yapıyor. Bu analizler sonucunda ise şehirlerin hava durumlarına yönelik şarkı listeleri çıkarıyor. Ancak şu an için yeterli bir analiz durumu mevcut olmadığı için kendi şehrinize ait şarkıları seçemiyorsunuz. Seçilen şarkıları rastgele dinleme imkanınız var.

Hali hazırda Spotify kullanıcısıysanız şu an için beta sürümde olan Climatune servisine bu bağlantı yardımıyla ulaşabilirsiniz.

YAZAR: Berkay Eke

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan birisiyim. Genel teknoloji konusunda sizler için bir çok içerik üretmeye çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 3310 tanıtıldıktan sonra satışa çıkmaya hazırlanıyor

Efsanevi telefon Nokia 3310 mobil cihaz dünyasına geri dönüyor. Satışa çıkmasına az bir süre kala cihazın hem fiyatı hem resmi satış zamanı belli oldu. İşte yeni model hakkında detaylar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir