Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Sony Xperia Z4 Tanıtıldı !
İçindekiler
0

Sony Xperia Z4 Tanıtıldı !

Yazar: Mert Büyük20 Nisan 2015

Sony Z3’den sonra 6 aylık döngüde tanıttıkları telefonlara ara vericeklerini yani yıllık olarak tanıtacaklarını söylemişlerdi fakat sanırım bu proje Z4 sonrasına sarktı. Eylül’de tanıtılan Z3 modeli 8 ay ardından yeni amiral gemisi olan Z4 tanıtıldı Gelin telefonun detaylarına bir göz atalım ..

sony-xperia-z3-vs-xperia-z4

Xperia Z4 , kardeşi Z3 ile hemen hemen aynı tasarım detaylarına sahip. Metal çerçeveleri bakımından daha parlak ve gösterişe sahip olan Z4 ayrıca 6.4 mm yapısı ile dikkat çekiyor yani çok ince. Z3 ise 7.3 mm idi. Yani yaklaşık 1mm arada fark var. Üstelik Z2’de 3200 mah ve Z3’de 100 mah düşerek 3100mah batarya kullanılmıştı. Z4’de ise incelikten dolayı 2970 mah batarya kullanılmış. Bu da bir negatif yön olarak yazılıyor . Ayrıca yeni telefonumuzda Snapdragon 810 işlemcisi barınıyor. Isı bakımından eleştirilen ve güç tüketme bakımından da eleştirilere maruz kalan bu işlemci büyük ihtimal Z4’ün pil bakımından Z3’ün gerisine düşeceğinin sinyallerini veriyor.

sony-announces-the-sony-xperia-z4-1

Ayrıca diğer özelliklerine değinirsek eğer ;

– 3GB RAM

– 32 GB Hafıza ( Micro Sd ile arttırılabilir)

– İP67 Su Geçirmezlik ve Toza karşı dayanıklılık sertifikası

– Remote Play ile PS4 Konsolu ile birlikte oynama keyfi

– 20.7 MP Arka Kamera , 5.1 MP Ön Kamera

Yani anlayacağınız üzere çoğu özellik Z3 ile birebir. Sadece kamera ve işlemci alanında gelişmeler yaşanmış. Fakat incelik bakımından da güzel işler başarılmış. Bizim aldığımız bilgilere göre Z5 1 Yıl sonra Mart-Nisan ayında tanıtılacak yani yıllık döngüye girecek. Z4 Detayları bu şekilde , telefon elimize ulaştığı zaman incelemesini yapacağız ve sizlerle paylaşacağız. Bizi takip edin ..

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...