İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Sony Bu Çeyreği Zararla Kapattı !
İçindekiler
0

Sony Bu Çeyreği Zararla Kapattı !

Yazar: Mert Büyük1 Mayıs 2015

Şirketler ardı ardına finans raporlarını açıklarken sıra Sony’e geldi. Sony birinci çeyreğin sonuçlarını bizlerle paylaştı. Sonuçlar Sony tarafında pek iyimser gözükmüyor.

.sony-building1

Sony , açıkladığı raporlara göre bu çeyrekte 1.1 Milyar Dolar Zarar açıkladı. Bu gerçekten büyük bir meblağ. Ayrıca geçen çeyrekte 567 Milyon Dolar Kar açıklayan bir firmada da rüzgarlar nasıl birden tersine döndü pek anlayamadık. Özellikle zararın Mobil kısmından kaynaklandığı açıklandı. Kar ise tahmin ettiğiniz üzere Kamera sensörlerinden geldi. Oyun- Konsol tarafında da mükemmel başarılara imza atan ve hack olayına skandal olan Entertainment tarafıda gelire mükemmel bir biçimde katkıda bulundu fakat kurtaramadı Sony’i.

Xperia Z4’ün de beklentileri karşılayamayıp sönük bir lansman ile Japonya’da tanıtılması ve sadece Japonya’ya özgü olarak duyurulması yüreklere su serpmişti. Eylül’de tanıtılması bekleniyor asıl Amiral gemisi ve bakalım Sony’nin beklentilerini karşılayabilecek mi ? Hep birlikte göreceğiz..

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...