Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Snapchat’e Yeni Bir Rakipte Apple’dan!
İçindekiler
0

Snapchat’e Yeni Bir Rakipte Apple’dan!

Yazar: Utku Can Barut28 Ağustos 2016

Gençler arasında fotoğraf ve video düzenleme, eğlence amaçlı kullanılan uygulama Snapchat’e yeni bir rakip daha geliyor. Daha öncesinde Snapchat’in hikaye bölümünün bir benzerini bünyesine katan İnstagram uygulamasının ardından bu kez bir hamle de Apple tarafından geldi. Konu ile ilgili detaylar haberimizde.  

Fotoğrafınızı ya da videolarınızı çeşitli filtrelerle daha ilginç ve eğlenceli hale düzenlemenizi sağlayan Snapchat uygulamasına rakip olacak bir uygulama daha geliyor. Apple tarafından geliştirilen bu uygulama video düzenleme üzerine kurulu. Geçtiğimiz dönemde popülerliği giderek artan Prisma uygulamasının ardından İnstagram’a gelen hikaye bölümüyle birlikte ‘Acaba Snapchat’in işi bitecek mi?’ sorusunu da beraberinde getirmişti. 

snapchat

Peki Apple’ın bu uygulaması nasıl olacak?

Apple’ın geliştireceği bu uygulama videolarınızı düzenlemenizi sağlayacak. Dilerseniz bu uygulamadan video çekebilecek, çektiğiniz videoyu düzenleyebilecek ve aynı zamanda çeşitli filtreler ekleyebileceksiniz. Oluşturduğunuz bu videoyu dilerseniz sosyal medya üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz. Ancak uygulama yalnızca iPhone ve iPad cihazları tarafından çalıştırılabilecek ve video süresi de 30 saniyenin altında olarak sınırlandırılacak.

Uygulama henüz hazırlık aşamasında. Önümüzdeki yıl yayınlanacağı söylenen uygulamanın piyasada nasıl bir etki yaratacağı merak konusu. Bakalım Snapchat bu durum karşısında ne gibi hamlelerde bulunacak?

Utku Can Barut – Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Utku Can Barut

Bir yanıt bırakın...