Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Siri Kullanırken Sözlerinize Dikkat Edin
İçindekiler
1

Siri Kullanırken Sözlerinize Dikkat Edin

Yazar: bozdemir15 Nisan 2015

Siri kullanırken söylenen sözler Apple‘a gönderiliyor. Apple’ın gizlilik politikasına göre siri ve dikte’yi kullanırken söylenen sözler ve dikte edilen sözler kaydediliyor. ABD’li teknoloji devi Apple, yaptığı en son güncelleme iOS 8.3 güncellemesi ile beraber uygulamayı türkçe kullanma imkanı sağladı. Siri ile sohbete başlayan kullanıcılar sesli asistan siri’ye birbirinden ilginç sorular sordular.

İmage

Türk kullanıcılar Siri’nin kötü sözlere verdiği cevabı merak ederek uygulamaya kötü sözler söyleyerek tepkisini merak etmişlerdir. (Biz sizin için ablaya bazı sorular sorduk)  ve uygulamanın verdiği cevaplar ise “Ne kadar ayıp” “Bunu duymamış olayım” “Küfür etmeye gerek yok” “Neredeyse kızarıyordum” gibi kibarca geri dönüşler alan kullanıcıların şaşkınlık uyandırdığı içerisinde kaldığı kesin.

Burada söylenen bütün bu sözler Apple tarafından kayıt altına alınıyor. Siri’yi ve Dikte’yi söylenen ve dikkate alınan sözler işlenmesi amacı ile Apple tarafından alınıyor. Ancak telefonun konum servisini kapatırsanız, Apple kullanıcı verilerinizi ve söylediğiniz her şeyi de siliyor.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
bozdemir
Ben 19 yaşındayım ve bilgisayar programcılığında okuyan teknolojiye düşkün biriyim.

Bir yanıt bırakın...