İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Siri, iOS 8.3 ile Beraber Güncelleme Alabilir !
İçindekiler
0

Siri, iOS 8.3 ile Beraber Güncelleme Alabilir !

Yazar: Mert Büyük18 Şubat 2015

Siri , İphone 4S’in hızdan farklı olarak İphone 4’ten ayrılan en büyük yönü ve en başarılı asistan olarak sayabileceğimiz bir asistan. Türkçe olmasını bekliyoruz ve olucak iOS 9 ile beraber fakat böyle bir asistan geliştikçe daha mükemmel olacağı aşikar. 

siri

 

Pocketnow’dan gelen bilgilere göre Scott Forstall ( Apple Güncelleme Bölümü Başkanı ) şuanlarda Siriye odaklandıklarını iletmiş. iOS 7 ve iOS 8 ile birlikte bir yenilik olmamıştı Siri üzerinde. Özellikle Nisan’da çıkacak Apple Watch üzerinde daha fazla kullanılacak olan bu asistan biraz ağır kalabilir. Bu yüzden Siri tarafında da önemli güncellemeler geleceğini belirtti.

Siriyi daha çok doğal konuşma diline getireceklerini ifade eden Forstall, telafuz farklılıklarını da anlayacak bir mekanizma üzerinde çalıştıklarını belirtti. Apple Watch’a özel de Siriye birçok özellik vereceğini açıkladı. Şuanlık iOS 8.2 güncellemesini bekliyoruz fakat Siri ile olucak asıl güncellemenin 8.3’e sarkacağı belirtiliyor.

gty_siri_iphone_jef_111202_wg1

İphone kullanan birisi olarak Siriyi çok yoğun kullanmasamda ara sıra kullanan biri olarak söylemeliyim ki gerçekten çok işe yarayan bir asistan. Özellikle Türkçe geldiği zaman çok daha fazla yoğun kullanacağımızı düşünüyorum , ayrıca Siri’ye daha çok fonksiyon yüklenebileceği kanaatindeyim bu yüzden bu güncellemeyi çok merak ediyorum . Bakalım Apple nasıl çıkıcak karşımıza :)

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...