Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
SIM Kartlar Tarihe Karıacak
İçindekiler
0

SIM Kartlar Tarihe Karıacak

Yazar: Berkay Eke21 Temmuz 2015

Yıllardır SIM kartlarının büyüklüğü giderek küçülüyordu ve en son nano SIM halini aldı. Bu küçülmenin ardından bu kartların birgün tarih olacağı düşünülüyordu fakat tam olarak ne zaman gerçekleşeceği bilinmiyordu. Apple’ın iPad Air 2 ile denediği e-SIM teknolojisi, görünüşe göre yakın zamanda tüm telefonlarda yerini almaya başlayacak.

GSM standartını destekleyen GSMA’nın yaptığı bir açıklamaya göre Samsung ve Apple elektronik SIM kart için gereken hazırlıklarını tamamlamış durumda. Bu teknolojiye geçildiğinde artık cihazlarda SIM kart girişi yer almayacak ve buradan doğan boşluğu cihaz üreticileri farklı şekilde değerlendirebilecek. Tabi bu geçiş aşamasını hemen beklemek doğru olmaz. Gelecek nesil iPhone veya Samsung modellerinde e-SIM teknolojisinin yer alması beklenmiyor ancak birkaç yıl sonra piyasaya sürülecek cihazlarda bu teknolojinin yer alacağı belirtiliyor.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...