Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Samsung “Turtle Glass” Dönemine Geçiyor!
İçindekiler
0

Samsung “Turtle Glass” Dönemine Geçiyor!

Yazar: Berkay Eke19 Eylül 2015

Samsung çıkardığı telefonlar ve diğer ürünler ile gün çektikçe kendini geliştirmeye ve yenilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ise Samsung’un ekran departmanı hali hazırda kullanılan Gorilla Glass’a bir alternatif olarak Turtle Glass ekran camı için telif hakkı başvurusu yaptı. Yeni üreteceği camı TV, saat ve diğer tüm ürünlerinde kullanması bekleniyor.

Sızan son bilgilere göre ise Samsung, Turtle Glass’ı Galaxy S7‘de kullanmayı planlıyor da olabilir. Bu başvuru için ilginç gelen bir yanı da son zamanlarda Samsung tarafından gündeme getirilen katlanabilir telefon ve Project Valley gibi söylentilerle aynı zamana gelmiş olması. Proje sonuçlandığı zaman telefonun hem çok özel özelliklere hem de çok yüksek bir dayanıklılığa sahip bir telefon olarak karşımıza çıkacak. Katlanabilir bir telefon ekranının çizilmemesi için de çok güçlü ve sağlam bir ekrana sahip olması gerekiyor.

Samsung yüksek kaliteli ekranlar üretmek konusunda artık bir uzman haline geldi ve bu yüzden karşımıza çok iyi derece diğerlerini geride bırakacak bir cam türü çıkabilir. Nasıl bir sonuç göreceğiz hepimiz merakla beklemek zorundayız.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...