Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Samsung mobil ilemci pazarına yatırım yapıyor !
İçindekiler
0

Samsung mobil ilemci pazarına yatırım yapıyor !

Yazar: Mert Büyük7 Mayıs 2015

Samsung , herhalde bu senenin en şanslı firmalarından biridir diyebiliriz. Amiral gemilerinin lideri olan Qualcomm’un 64 Bit mimarisinde çuvallaması yani ısı sorunlarıyla karşılaşması ve 20nm gibi 14nm’nin altında kalan üretim tekniği ile beraber Samsung’un altında kalmıştı. Samsung yongaseti alanında iyice gelişmeyi amaçlıyor. Samsung mobil işlemci pazarında şuanda lider durumunda denilebilir. Bazı söylentilere göre Samsung mobil işlemci kullanım alanları Apple‘a kadar uzanıyor. 

Samsung mobil işlemci pazarına yatırımı yapıyor !

Samsung mobil işlemci pazarına yatırımı yapıyor !

Yongaseti, NAND ve DRAM bellek alanlarında mükemmel bir tekel haline gelmeye başlayan Samsung hiç de durmaya niyetli gözükmüyor.Bu senede yatırım yapmıştı fakat 14 Milyar Dolarlık artı bir yatırım daha yapmaya hazırlanıyor. Üstelik işlemci ve bellek üreten yeni fabrikalar açmaya hazırlanıyor, bu haliyle zor yetiştiriyor gibi görünüyor. Bu fabrikaların 2017 başında açılması ve üretime girmesi bekleniyor.

Ayrıca önceden Samsung mobil işlemci pazarına 14 Milyar dolarlık bir yatırım yaparak ABD’ye, yerelleşmeye önem veren Amerikalı firmaların kalplerine yerleşmişti . Apple’da bu bakımdan Samsung’a olan güvenini kullandığı işlemcileri ona üretmesiyle biliyoruz. Samsung , S6 serisiyle beraber de mükemmel bir ivme yakalamıştı bakalım

Samsung’u durduran bir firmayla karşılaşacak mıyız bu alanda yoksa Samsung mobil işlemci dünyasının lideri olarak tahtından hiç kalkmayacak mı ? 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...