Güvenlik Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Samsung , Loop Pay’i Satın Aldı
İçindekiler
0

Samsung , Loop Pay’i Satın Aldı

Yazar: Mert Büyük19 Şubat 2015

Samsung bugün LoopPay’i aldıklarını açıkladı. Bunun büyük nedeni ise iyice tekelliği eline almaya başlayan Apple Pay’e karşı kendi ödeme sistemlerini geliştirmek . Bu iki şirketin önceden Apple Pay’e karşı Aralık’ta güçlü bir rakip olabilecekleri konusunda anlaştıkları öne sürülmüştü.

LoopPay_Samsung

 

LoopPay’in olayı ise kredi kartı veya bankamatik kartlarını magnetik bir kaplamayla kapatıp bu şekilde ödemeyi kolaylaştırmak . Samsung telefonlarına direkt olarak güncelleme ile böyle bir özelliği ileride katabilir. Veya daha fazla yaygınlaştırmak adına Google ile bir işbirliğine gidebilir.

Macrumors’dan gelen bilgilere göre Samsung LoopPay’i görünmez, güvenilir ve emniyetli şeklinde tanımlıyor. LoopPay şuanda ApplePay’e karşı bir alternatif olarak Amerika’da kullanılıyor. Fakat Samsung bu şirketi kendilerine katarak Apple’a karşı tam bir rekabet ortamı oluşturmaya çalışıyor.

Bakalım ileriki günlerde Samsung’un bu sistemi ülkemize gelecek mi ? Yazın veya Sonbahar ülkemize giriş yapması beklenen Apple Pay’e ilgi yoğun olur mu ? Bizi takip etmeye devam edin . 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...