Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Samsung Galaxy S8 Sızıntıları
İçindekiler
0

Samsung Galaxy S8 Sızıntıları

Yazar: Berkay Eke20 Haziran 2016

Samsung’un yeni amiral gemisi olacak Samsung Galaxy S8 için çeşitli özelliklerinin sızdırılması başladı. Son çıkan haberlere göre çift kamera özelliği ile kullanıcı karşısına geçecek.

Günümüzde son çıkan amiral gemilerinde kullanılmaya başlanan çift kamera özelliği iPhone 7 için de kullanılacağı duyurulmuştu. Samsung’un da ürün yelpazesindeki yerini alacak gibi gözüküyor.

Çin’den gelen iddialara göre Samsung Galaxy S8, arka tarafında çift kamera özelliğine sahip olacak. Galaxy S8’in çift kamera bileşeni Samsung Motors (Semco) tarafından geliştirilecek. Ayrıca Samsung Galaxy S8’de 4K çözünürlüklü (3840 x 2160) ekran yer alması bekleniyor. Samsung’un yeni amiral gemisinde kullanacağı bu ekran oldukça fazla pil tüketecek gibi duruyor. Bu yüzden üteticilerin böyle bir telefon için oldukça yüksek kapasiteli bir batarya kullanmaları olası bir durum.

Samsung galaxy s8

Samsung Galaxy S8’de Snapdragon 830 yongaseti kullanılabilir. Bu çip 10nm FinFET süreci kullanılarak üretilecek ve daha fazla güç sağlayacak ama aynı zamanda enerji verimli de olacaktır.

Galaxy S7’nin çıkış tarihi oldukça yakın bir geçmişte olmasına rağmen şimdiden Galaxy  S8 için bir takım söylemler de çıkmaya başladı. Telefonun önümüzdeki yıl şubat ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
100%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...