İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Samsung Galaxy Note Serisi Sona Erebilir
İçindekiler
0

Samsung Galaxy Note Serisi Sona Erebilir

Yazar: Berkay Eke12 Ekim 2016

Samsung tarafından Galaxy Note 7 modellerinin patlaması sonrası alınan kararın ardından Galaxy Note serisi için sona ermesi yakın gözüyle bakılıyor.

Güney Kore’nin ve aynı zamanda dünyanın teknoloji devi olan Samsung’un Galaxy Note 7 modellerinden gelen patlama haberlerinin ardından bir süre önce tüm Note 7 modelleri toplanmıştı. Bu ürünlerin tekrardan gözden geçirilip satışa sunulmasının ardından tekrar patlama haberleri geldi. Samsung’un dünyanın en iyi telefonu sloganıyla çıkardığı modelinin bu şekilde büyük bir şanssızlık yaşaması hem Samsung’u büyük bir zarara soktu, hem de yılın yeni modelinin satışlarının durmasına sebep oldu. Galaxy S7 modellerinin üretimine yoğunlaşan Samsung Galaxy Note serisi telefonlar hakkında ciddi kararlar alma yolunda.

Galaxy Note Serisi Toprak Altında Mı Kalacak?

galaxy note serisi

Phone Arena tarafından yayınlanan bir habere göre özel Korea-Insight Institue başkan vekili Kim Duk-Jin, Samsung’a Note markasını geride bırakmasının önerildiği ve bunun sebebinin ise gelecek sene çıkarılması beklenen Galaxy Note 8 modelinin piyasaya çıktığı zaman Galaxy Note 7 modellerinde sorun yaşayan kullanıcıların Note serisinde yaşadığı kötü deneyim satışları büyük ölçüde etkileyecek.

Galaxy Note 7 modeli adına insanların yaşadığı olumsuz duygular Ağustos %34 seviyesinde yer alırken Ekim ayına girmemizle birlikte bu oran %53 seviyesine çıktığını ve pozitif düşüncelerin ise %62’den %42 seviyelerine gerilediği belirtiliyor.

Samsung yayınlanan bu istatistiklere gelen geri dönüşlere yönelik bir önlem alır mı bilinmiyor. Ancak şirket planlamasında Galaxy Note serisinin devamını getirmek adına her türlü sorumluğu aldığı görülüyor. Samsung’un henüz bir açıklama yapmaması da bu konu hakkında soru işaretlerini de arttırıyor.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
100%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...