Samsung Galaxy Note 7 Yeniden Piyasaya Çıkıyor


Samsung tarafından doğrulanan bu ani karar teknoloji dünyasını şaşkına uğrattı. Samsung Galaxy Note 7 yeniden piyasaya çıkacak.

1 ay önce Samsung’a bir çok dert açan akıllı telefonu Galaxy Note 7 modeli için yenileme yapılacağından bahsediliyordu. Cihazın bazı hatalı kısımları düzeltilerek daha uygun bir fiyata satışa sunulması planlanıyordu. Garanti konusunda bu cihazların diğer cihazlardan biraz daha kısıtlı olacağı da söyleniyor.

Ancak Samsung uygulamak istediği bu kararda oldukça kararlı duruyor. Geçtiğimiz aylarda piyasadan tamamen toplatılan Note 7 modellerinin yenilerek tekrar piyasaya gelmeleri söz konusu. Greenpeace protestocuları, geri toplanan milyonlarca Note 7 modelinin çevreye oldukça büyük zararı olacağını belirtmişti. Samsung yetkilileri ise bu bilgilendirmeye kayıtsız kalmayarak toplanan cihazların yenilenerek satışa sunulacağını duyurmuştu.

Bu yenileme işlemi üç aşamadan oluşacak. İlk olarak toplanan cihazların parçaları test cihazlarında kullanılmak üzere ayrılacak. Ayrılan parçalar arasında telefon içindeki yarı iletkenler ve kamera aksamları da bulunmakta. İkinci olarak telefonların bakır, altın, nikel ve gümüş gibi parçalarının uzman geri dönüşüm firmaları tarafından geri dönüştürüleceği belirtildi. Son aşamada ise bizi en çok alakadar eden konu Galaxy Note 7 ürünlerinin satışa sunulması. Samsung, yenilenmiş ve geri dönüştürülmüş parçaların yardımıyla belirli bir sayıda Note 7 cihazlarını satışa sunmaya veya kiralamaya karar verdi. Yeniden piyasaya sürelecek olan cihazların batarya boyutları daha küçük olacak.

samsung galaxy note 7

Yenilenmiş Note 7 cihazlarının ne zaman ve nerelerde satışa sunulacağı hâlâ soru işareti halinde. Samasung’un şu sıralar Galaxy S8 modeliyle alakadar olmasından dolayı Note 7 cihazlarının en iyi satış zamanı olarak yaz ayları düşünülüyor.

YAZAR: Berkay Eke

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan birisiyim. Genel teknoloji konusunda sizler için bir çok içerik üretmeye çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gionee M6S Plus ile Zirveye Oynuyor!

Gionee adlı alternatif akıllı telefon firması yüksek fiyatlı telefonlara karşı yüksek teknik özellikleri ve düşük fiyatı ile rakip olmaya hazırlanıyor. Gionee M6S Plus hakkındaki detaylar haberimizde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir