Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Samsung Galaxy Note 7 Patlamaya Devam Ediyor
İçindekiler
0

Samsung Galaxy Note 7 Patlamaya Devam Ediyor

Yazar: Berkay Eke31 Ağustos 2016

Samsung firmasının geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu bir başka Samsung Galaxy Note 7 modeli de şarj esnasında iken patladı. Satışa sunulduğu ilk günlerde de bir kullanıcının telefonunun patlaması haberi üzerine tekrar böyle bir haberin alınması teknoloji severleri telaşa düşürdü.

Teknoloji devlerinin rekabet içinde olduğu bu dönemde son kozunu büyük donanımlı ve şık bir tasarımlı amiral gemisi ile kullanan Samsung, Galaxy Note 7 için bu zaman kadar çıkarılan en iyi telefon olarak düşünülse de bir çok olay yarattı. Satışa çıkalı daha çok zaman geçmemesine rağmen kısa bir sürede kullandığı USB Type-C çevirici konnektörü ile şarj edilirken bir kez daha patladığı duyuldu.

samsung galaxy note 7

Şarj esnasında patlayan cihazın orjinal şarj aleti ile mi yoksa farklı bir firmanın yapımı olan bir aletle mi şarj edildiği bilinmiyor ancak orjinal şarj aletinin olmaması cihazın pilinin şişmesine sebep olabilir.

Eğer bir Galaxy Note 7 sahibi iseniz telefonunuzu şarj etmek için önceliğinizi kutudan çıkan orjinal şarj adaptörünü kullanarak yapmanızı tavsiye ederiz. Hatta önlem olarak da şarja taktığınız herhangi bir cihazınızı kendinizden uzak tutarak şarj etmenizde olası bir batarya probleminden dolayı yaşanacak olaylardan korunmanız mümkün olabilir.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
100%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...