Donanım Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Samsung 1 Mikrometrelik Kamera Sensörü Üretiyor!
İçindekiler
0

Samsung 1 Mikrometrelik Kamera Sensörü Üretiyor!

Yazar: Berkay Eke29 Temmuz 2015

Mobil donanım alanında lider üreticilerden biri olan Samsung dünyanın ilk 1,0 mikrometrelik kamera sensürünü duyurdu. Seri üretime de geçirildiği açıklanan S5K3P3 adlı bu sensör mobil cihazlar için tasarlanmış olup daha ince akıllı telefon üretiminin de önünü açıyor. Samsung’un 16 MP’lik yeni sensörü hali hazırda mobillerde kullanılan 1,12 mikrometrelik sensörlere oranla %20 daha küçük boyutta.

Samsung’un görüntü kalitesini daha artırarak ve daha küçük boyutlara sığdırdığı S5K3P3 sensör, akıllı telefon tasarımcılarının elini güçlendiriyor. Yeni sensör, akıllı telefonların kasa kalınlığını 5mm seviyesine kadar düşürecek. Buna rağmen telefonlarda herhangi bir kamera çıkıntısı da olmayacak.

1,0 mikrometre ve ISOCELL kamera teknolojisini birleştiren S5K3P3 sensör düşük ışık koşullarında dahi renk doğruluğunu en iyi yansıtacak şekilde tasarlandı. Pikseller arasında renk karışımını en aza düşüren sensörün Galaxy Note 5’te kullanılması durumu da yüksek ihtimal içeriyor.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...