Teknoloji Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Reklam mesajlarını engellerken aldatılmayın !
İçindekiler
0

Reklam mesajlarını engellerken aldatılmayın !

Yazar: Aybar BAŞARAN9 Mayıs 2015

Trend Micro yeni yasal düzenlemeyle birlikte yoğunlaşan izinsiz gönderimin engellenmesine yönelik onay mesajlarındaki tehlikelere dikkat çekiyor. Reklam amaçlı ve istenmeyen mesajların içerdikleri zararlı bağlantılar ve aldatmaca yöntemleriyle ilgili tüm kullanıcıları uyarıyor.

Türkiye’de yürürlüğe giren yeni kanunla şirketlerin tüketiciye yönelik izinsiz SMS ve e-posta mesajlarıyla birlikte telefon aramalarının yasaklanmasından sonra kullanıcıların telefonlarına ve e-posta adreslerine, gönderimin durdurulmasına yönelik birçok onay mesajı gelmeye başladı. Her gün birçok izinsiz gönderimi durdurma mesajıyla karşılaşan kullanıcılar ise genellikle fazla incelemeden ve kaynağından emin olmadan bu mesajlara onay veriyor ve içindeki bağlantıları açıyorlar. Bununla beraber gelen bazı mesajlarda gönderime onay verildiği takdirde çeşitli hediyeler vaat edilerek kullanıcılar bağlantıya tıklamaları için ikna edilmeye çalışılıyor. İnternet ve veri güvenliğinde küresel çözüm sağlayıcı Trend Micro, kötü niyetli kişiler tarafından taklit edilen onay mesajlarının, kullanıcıların cep telefonlarına ve bilgisayarlarına zararlı yazılımlar bulaştırılma riskine karşı uyarıyor.

Bu tür SMS’ler ile bende karşılaştım tamamı ile dolandırıcılığa ve suça giren mesajlar gele biliyor kendi operatörünüz gibi SMS’ler gelebiliyor bunları sakın onaylamayın gerçekten büyük riskli içerikler

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Aybar BAŞARAN

Bir yanıt bırakın...