İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Porsche ve Volkswagen Arabalarda Apple Sistemi Kullanılabilir !
İçindekiler
0

Porsche ve Volkswagen Arabalarda Apple Sistemi Kullanılabilir !

Yazar: Mert Büyük19 Nisan 2015

Apple’ın kendi Web Sayfasında paylaştığı haberlere göre efsanevi Alman araba şirketlerinden biri olan Porsche yakında Apple tarafından oluşturulan CarPlay akıllı araba sistemi ile tanışacak.

SONY DSC

Apple Ceo’su Tim Cook’un geçen yılki büyük otomobil üreticileriyle yaptığı toplantıdan sonra Porsche ekibi de böyle bir karar aldı ve CarPlay’ın 3. Parti Kullanıcılar desteğine kavuşup daha fazla geliştirilmesi Porsche’un bu kararı almasında etkili oldu tabiki. Son raporlara göre Mart’ın ortasında bu sistemi kullanması bekleniyordu fakat Volkswagen grubunun bünyesindeki tüm araba şirketlerine bu sistemi kullanma isteği nedeniyle ertelendi. Yani Bugatti, Lamborghini, Skoda, Audi, Seat ve Bentley gibi Volkswagen grubunda bulunan arabaların hepsine gelecek.

Eğer büyük firmalardan skor tabelasına bakarsak Araba sistemleri konusunda Apple’ın bu sektörde baya bir puan aldığını söyleyebiliriz ezeli rakipleri Microsoft ve Google’dan şuan önde oldukları kesin. Apple’ın ayrıca Alpine, Parrot ve Pioneer gibi araba sistemli şirketlerle anlaşıp bu konuda çok gelişmeyi umuyor. Haberler bu şekilde..

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...