İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Phablet Pazarı Büyüyor !
İçindekiler
0

Phablet Pazarı Büyüyor !

Yazar: Mert Büyük7 Mayıs 2015

Phablet olarak adlandırdığımız segmenti başlatan dev isim olan Samsung, Note serisi ile beraber büyük bir serüvene atılmıştı. Tutmaz denilen ve Steve Jobs tarafından da alayla karşılanan bu seri tahminleri oldukça yanılttı ve çok hızlı büyüdü. Buna Apple’ın İphone 6 Plus’unun da dahil olması ile beraber ivme çok yükseldi.

6plusnote4

Phablet olarak nitelendirdiğimiz seri 5.1 İnç ile 6.9 İnç arasını kapsıyor. Kantar şirketinin analizlerine göre geçen yıla göre Phablet serisi %22 oranında büyümüş durumda. Bu phablet serisinin %47’lik kısmını ise iPhone 6 Plus oluşturuyor. İphone 6 Plus çerçeveleri ve kocamanlığı ile eleştiri yağmuruna tutulmuştu fakat bu eleştirilerin soyut olduğunu anlamış olduk, yani çoğu kişi tarafından beğenilmiş gibi duruyor. Diğer kalan kısım ise Note 2, Note 3 , Note 4 , Htc One Max gibi telefonlar oluşturuyor. Phablet serisi ile beraber tablet ve telefonu tek çıtada birleşti ve çoğu kişi tarafından da hem taşınabilirlik hem de tablete ihtiyaç duymaması nedeniyle bu seri seçiliyor.

Bakalım Phablet ne kadar daha gelişimini sürdürecek ? Bizi takipte kalın sevgili okurlarımız..

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...