Şimdi Okuyorsunuz
Özel Efekt ve 3D/2D Dijital Sanat Eğitimleri BİLGİ’de Balıyor
İçindekiler
0

Özel Efekt ve 3D/2D Dijital Sanat Eğitimleri BİLGİ’de Balıyor

Yazar: Furkan YURDAKUL9 Kasım 2015

Dijital Deneyimler Akademisi, Oscar ödüllü özel efekt ve dijital montaj yazılımı “NUKE: Studio” ve Sahne/Set tasarımına özel içeriğiyle “Rhino 3D” eğitimleri, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Decol Kooperatif işbirliğiyle 10 Aralık 2015 tarihinde santralistanbul Kampüsü’nde başlıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Decol Kooperatif, dijital ortamda prodüksiyon yapılan işlerde insanları sektöre hazırlamak amacıyla Decol Academy’i hayata geçirdi. İçeriğe ve pratiğe dayalı eğitimler veren Decol Academy, dünyada ve özellikle Hollywood’da büyük bütçeli prodüksiyonlarda sıkça kullanılan yazılım “Özel Efekt ve Dijital Montaja Giriş: NUKE Studio” sertifika programını açıyor.

Kalabalık bir ekip tarafından geliştirilen projelere uygun olan NUKE: Studio” yazılımı yüksek seviyeli (high-end) işler çıkarmak için kullanılıyor. Senaryo temelli olması farklı alternatifler üretmek ve yazılımı esnek kullanmak adına büyük avantaj sağlıyor. Büyük görsel efekt firmaları yazılımı kendi isteklerine göre değiştirip, ihtiyaçları doğrultusunda da geliştirebiliyor.

Video çekim işi ile uğraşan, sinema, TV, web, dijital yayın alanında başarılı videolar ya da reklam projeleri hazırlamak isteyen ve kariyerine yeni bir yön çizmek isteyen herkes “Özel Efekt ve Dijital Montaja Giriş: NUKE Studio” sertifika programına katılabiliyor. Eğitimler, NUKE’un geliştiricisi The Foundry firmasında Türkiye’de tek onaylı eğitimci olan Ergin Şanal tarafından gerçekleştirecek.

84 saat (1,5 ay) süren eğitimin sonunda katılımcılar, sektörde çalışmak amacıyla sahneler oluşturup portfolyo yaratabiliyor, rotoskopi, rig removal (dijital giydirme), dijital boyama ve hazırlık teknikleri, keying, renk düzeltmeleri (color correction) ve Nuke 3D sistemi konularında bilgi sahibi olacak.

“RHINO: Dijital Beceriler/ Set ve Sahne Tasarımında İşlemsel Araçları Keşfetmek” eğitimi beş gün sürecek. Katılımcılar, temel 3D geometri tasarımı ve bilgisayarda tasarım stratejilerini öğretecek. Bu kurs gerçek objeleri 3D ortamda üretmek isteyen herkes için uygundur. (Mimarlık, Mobilya, İç Mimarlık, Heykel ve Sahne/Dekor Tasarımı)

Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü

Tarih: 10 Aralık 2015 – 16 Ocak 2016

Saat: Hafta içi: 16.30 – 20.30

Cumartesi: 13.30 – 19.30

Programa http://academy.decol.tv/index.php/ders-secimi/ adresinden kayıt yaptırılabiliyor.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Furkan YURDAKUL
Bilgisayar ile haşır neşir olmaktan mutlu olan ve hayatının büyük bir bölümünü bilgisayar üzerinde geçiren bir şahsiyet...

Bir yanıt bırakın...