İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Ödüllü Zeka Yarışması OYUN 2016 Başlıyor
İçindekiler
0

Ödüllü Zeka Yarışması OYUN 2016 Başlıyor

Yazar: Berkay Eke6 Ekim 2016

Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen kazanana 24.000 Türk lirası ödülü olan Türkiye 21. Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2016 başladı.

Yarışmanın kapsamında düşünme, mantık yürütme ve problem çözme gibi yetilerin geliştirilmesi ve kullanılması amacıyla gerçekleştirilen Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen OYUN 2016 5 Ekim’den itibaren başladı.

Yaş ve eğitim düzeyi sınırının olmadığı yarışma kapsamında kazanan kişiye 24.000 Türk lirası ödül verilecek. Yarışma ODTÜ, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından da destekleniyor. oyun.tzv.org.tr interbet sitesi üzerinden online bir şekilde başlayan yarışma 12 Ekim tarihinde son bulacak.

Soruların Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halcı tarafından hazrılandığı yarışmada iki aşamada gerçekleştirilen sınavların ardından 24 Aralık 2016 tarihinde bir final sınavı yapılacak ve 24.000 TL’lik sahibini o gün bulacak.

Dilerseniz eleme sınavı için elde edilen bazı örnek soruları inceleyebilirsiniz.

oyun 2016

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...