Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Nokia Seneye Akıllı Telefon Piyasasına Tekrar Dönüyor !
İçindekiler
0

Nokia Seneye Akıllı Telefon Piyasasına Tekrar Dönüyor !

Yazar: Mert Büyük21 Nisan 2015

Efsanevi telefon şirketi Nokia , 2 yıl önce Microsoft tarafından 5.4 Milyar Dolara satın alınmıştı. Bunu herkes kötü bakımdan değerlendirdi tabiki bu kadar sağlam bu kadar güzel tasarımlı telefon üreten şirket nasıl bu duruma geldi bilinmez fakat güzel bir hamle yapmış diyebiliriz şimdi. Geçen günlerde Alcatel’i 15.6 Milyar Euro’ya satın almıştı Nokia ve herkesi çok şaşırttı.

Nokia’nın Alcatel haberi için tıklayınız. 

img_294752_nokia-logo-640x330

Recode raporlarına göre Nokia’nın isim kullanma yasağı 2015 Sonunda bitiyor. Ve Nokia seneye yani 2016 yılında akıllı telefon piyasasına girmek için hazırlanıyor. Büyük bombalarla geleceğinin sinyallerini veriyor Nokia. Fakat eskiden Nokia kendi üretip satardı, şimdi Apple’ın da ürettirdiği Foxconn’a ürettirip ordan lisanslayarak satmayı düşünüyor. Yani daha hesaplı bir iş.  Nokia’nın eskiden sattığı rakamları tekrar görebilecek mi bu meçhul fakat güzel hamle ve iyi bir fiyatla girerse kimsenin hayır diyebileceğini zannetmiyorum. Yorumlara da bakarsak eğer İphone ve Samsung’dan kurtar bizi Nokia gibi yorumlara çok rastladım.

Bakalım Nokia eski ihtişamlı günlerine dönebilecek mi ? Bu arada Android ile gelmeyi planladığını Nokia’nın ekleyelim .. 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...