Teknoloji Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Nokia Alcatel-Lucent Şirketini Satın Aldı.
İçindekiler
0

Nokia Alcatel-Lucent Şirketini Satın Aldı.

Yazar: bozdemir15 Nisan 2015

Nokia Alcatel-Lucent şirketini satın aldı. Bu nokia’nın ilk satın alımı oldu.

Nokia’nin haritalandırma servisi Here‘nin satılmasının gündemde olduğunu söylüyor. Bugün gelen açıklamalar doğrultusunda Nokia firması Alcatel-Lucent’i 15,6 milyar Euro’ya satın aldığı ve anlaşma sağladığı belirtildi. Nokia ve Alcatel-Lucent firması anlaşmayı 2016 yılında imzalamayı planlamaktadır. Anlaşmanın içinde şirket oluşumunda Nokia firmasının simgesi kullanılırken yapılan laboratuvar çalışmalarında Alcatel-Lucent’in adı yer alacak.

Alcatel-Luent şirketi kurulurken 2014 yılında 4,7 milyar euro para harcandı ve yeni planlamalar arasında 5G’nin de bulunduğu gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

63

Nokia firmasının yaptığı açıklamada;

“Ortaya çıkan birleşik şirket, insanları birbirine bağlayan yeni bir ağın merkezi olacak. Bu şirket, gelişen ve değişen teknolojinin başlangıç noktası olacak” dedi ve buna benzer sözlerde açıklamada yer aldı.

Bir diğer bilgide Alcatel-Lucent Nokia firmasının %33,5 hissesine sahip olmuş durumda. New York borsasında Alcatel-Lucent piyasa değeri %13.3 artış yakalarken Nokia firmasının %4’lük bir hisse kaybı bulunmakta ve bu kayıpla beraber nokia firması 30,43 milyar dolara gerilemiş durumda.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
bozdemir
Ben 19 yaşındayım ve bilgisayar programcılığında okuyan teknolojiye düşkün biriyim.

Bir yanıt bırakın...