Nokia 3310 Bekleyenlerini Üzüyor!


İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2017 etkinliği kapsamında tanıtılan Nokia 3310 hayranlarını yüzüstü bırakacak. Ortaya çıkan yeni detaylar bekleyenleri şaşkına uğrattı.

Geçtiğimiz ay sonunda Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2017 etkinliğinde tanıtılan Nokia’nın efsanelerinden olan 3310 modeli yenilenmiş sürümünde yalnızca 2G bağlantıyı destekleneceği söyleniyor.

Nokia 3310 Modelinde Neden 3G Desteklenmiyor?

nokia 3310

Nokia’nın teknoloji dünyasına yeniden giriş yapması için satışa sunacağı 3310 modeli büyük bir heyecanla bekleniyor. Nokia’nın 49 Euro fiyat etiketiyle satışa sunmayı planladığı 3310 modelinden pek bir beklentisi olmadığı görülüyor.

Bu sebepten ötürü cihazı herkesin kullanımına sunabilmek için bazı donanımsal özellikler açısından kısıtlamaya giden Nokia beklentileri de bir hayli düşürüyor. Nokia’nın, zamanında en çok satış miktarını gerçekleştirdiği ürününde bir kez daha bu rekoru kırma gibi bir gayesi bulunmuyor. Cihaz hakkında tam bir donanımsal bilgi akışı bulunmuyor ancak en basitinden vereceği şebeke desteği yalnızca 2G ile sınırlı kalacağı biliniyor. Bu uygulama sonrasında GSM operatörlerinin neredeyse hepsi en düşük bağlantı seçeneği olarak 3G’yi  kullanırken biraz sorun yaşayacakları düşünülüyor.

Ülkemizde ise 2G bağlantı seçeneğinin en erken tarihle 2029 yılında tamamen ortadan kalkması bekleniyor. Bu açıdan ülkemizde yeni Nokia 3310’un kullanımında bir sorun yaşanacakmış gibi görünmüyor ancak diğer ülkeler için aynı durum söz konusu olmayabilir.

YAZAR: Berkay Eke

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan birisiyim. Genel teknoloji konusunda sizler için bir çok içerik üretmeye çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lg G6 Türk Telekom Mağazalarında

Türk Telekom müşterilerine Lg G6 99 TL'den başlayan fiyatlar ile 21 Nisan tarihinden itibaren tüm Türk Telekom mağazalarında. Detaylar haberimizde

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir