MSI GTX 970 İnceleme

  • 04 Ocak 2016
  • 32.729 kez görüntülendi.
MSI GTX 970 İnceleme

Msi Gtx 970, Nvidia ortaklığı ile hazırlanmış yüksek performansın yanında sessizliği ile tercih edilen bir ekran kartıdır. Bu kart sayesinde sessiz olmanız gereken tüm ortamlarda gönül rahatlığı ile istediğiniz oyunları kolaylıkla oynayabilirsiniz.

msi gtx 970 görselleri

Msi, 18 aylık çalışma sonucu Twin Frozr V adında hazırladığı proje sayesinde performansı üst düzey tutarken sessizliği minimuma indirmeyi başarmış, yaklaşık 50 dereceye kadar ekran kartında bulunan fanların çalışmaması sayesinde normal kullanımda sadece dışarıda ki sesler sizleri rahatsız edebilecek.

Msi, Gtx 970’in tasarımında; Torx fan adındaki güçlü ve düzenli hava akımı sağlayan fanları, supersu pipe adında ki devasa büyüklükteki ısı cubukları, airflow control adında ki ısı çukurları sayesinde daha verimli soğutma yapabilecek şekilde tasarlamışlar

Msi ekran kartını geliştirirken tasarıma özendiği kadar yan uygulamalara da fazlası ile uğraşmış durumda, geliştirmiş oldukları uygulamalar ile ekran kartında ki her şeyi takip edebilirsiniz.

MSI GAMING APP : Bu uygulama ile birlikte ekran kartınızı tek tık ile hız aşırtabilir veya üzerinde bulunan modlar ile oynayarak kullanımınıza göre ekran kartınızı ayarlayabilirsiniz. Uygulamadaki modlar; Eye rest(göz dinlendirici) modu, Gaming(oyun) modu, Movie(film, video) modu bulunmaktadır.

MSI AFTERBURNER : Msi bu programı sayesinde hız aşırtmayı daha kolay bir şekilde gerçekleştiriyor. Ekran kartınızın üzerindeki fan hızını, voltaj ayarını, işlemci hızını ve bellek miktarını ayarlayabilirsiniz.

MSI PREDATOR : Afterburner ile birlikte gelen bu yazılım oynadığınız oyunların videolarını rahatlıklıkla çekmenize yarıyor.

Yazımızın başında Nvidia ortaklığı ile hazırlanmış olduğundan bahsetmiştik. Nvidia tarafından ise performans konusunda geliştirmeler yapılmış.

Maxwell mimarisi ile güç verimliliğinin yanı sıra yüksek performansı birleştiriyor. Eski oyunları dahi yüksek çözünürlükte oynamamıza olanak sağlıyor.

GPU Boost 2.0 sayesinde aynen Msi afterburnerde yapmış olduğumuz fan hızını, voltaj ayarları, işlemci hızını, bellek miktarlarını ayarlayabiliyoruz.

Adaptive Vertical Sync sayesinde yüksek çözünürlüğü saniye bazında azaltarak bizlere daha hızlı sunuyor.

G-SYNC Teknoloji sayesinde ekran görüntü kayıpları Sync geçikmeleri gibi durumları ortadan kaldırıyor.

Nvidia ortaklığı sayesinde ekran karta sürekli olarak güncellemeler gelerek yeni çıkan oyunlara daha hızlı adapte olarak sizlere en yüksek performansın doruklarına çıkarıyor.

Şuan piyasada Rockstar Games’in Pc versiyonu için yeni duyurmuş olduğu Grand theft auto:V’ı bu ekran kartında denedik. Ekran kartını bir çok oyunda denedik ve Fps sonuçlarını sizler için çıkardık.

msi gtx 970 fps sonuçları

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/technosfercom/videos/725679570876636/” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Enes Sarıcan dedi ki:

    mükemmel bir kart tasarımı beni benden alıyor umarım bir gün benim olur 😀

BİR YORUM YAZ