İncelemeler
Şimdi Okuyorsunuz
Msi GE 62 2QF Apache Pro İnceleme
İçindekiler
23

Msi GE 62 2QF Apache Pro İnceleme

Yazar: Eren Cem GELBAL4 Ocak 2016

 

Merhaba sevgili arkadaşlar bugün sizlerle birlikte Msi firması tarafından ülkemizde yeni satışa sunulacak olan GE62 2QF Apache Pro modelli oyuncu bilgisayarını inceleyeceğiz. Tasarım ve performans olarak oyuncuların tam hayallerini karşılayacak şekilde tasarlanmış olan GE62, şık kasası üstün performans sunan birimleri ve aydınlatmalı klavyesi ile uzun süre oyun oynamayı, yazı yazmayı seven kullanıcıların yanlarından ayıramayacakları bir ürün olarak adlandırılabilir.

GE62 2QF Apache Pro’nun teknik özelliklerine bakacak olursak:

İşlemci : Intel Core i7-4720HQ 2.6GHz
İşlemci Frekansı/Chipset: 2.6 – 3.6GHz /HM87
Ekran Kartı : nVidia GeForce GTX970M 3GB GDDR5
Ekran : 15.6 inç 4K (3840 × 2160) Ekran
Sabit Disk : 256 GB SSD Super RAID (2x128GB SSD) + 1TB HDD 7200rpm
İşletim Sistemi : Windows 8.1 64Bit Türkçe
Hafıza : 8GB DDR3L 1600MHz, max. 16GB
Lan: Killer Gaming Network Intel 3160 Wilkins Peak 1 (1×1 802.11 ac)
Desteklenen Ekran Sayısı: 1+2
USB:  3.0 x 3          2.0 x 1
Klavye: Steel Series Gaming Backlit 102 keys
Technosfer Puanı: 9.7

 

SAM_0751 (www.technosfer.com) Msi GE 62

 

Msi GE 62 2QF Apache Pro çok şık bir kapak tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Kapağın ortasında Msi’ın bu bilgisayarının oyuncu serisine ait olduğunu gösteren bir logosu bulunuyor ve üst kısımında logonun “msi” yazısı bizleri karşılıyor.

SAM_1133

Kasanın üst kapağının tasarımında bulunan Msi logosunun aydınlatmalı bir yapıya sahip olmasının yanında kapağın üzerinde ciddi bir şekilde belirgin kanatlar bulunuyor. Kasanın üzerinde bulunan kanatlar oyuncuya oyun oynarken gözükmese de oynadığı makineyi görebilen bir oyuncu kasanın tasarımından etkileniyor. Tayvan’lı bilgisayar üreticisi MSI bence bu kasa tasarımını uzun süre kullanmalı çünkü sizlerde eğer bu ürünü test etme fırsatı bulursanız gerçekten ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Kapağın üst yapısında piyasada bulunan oyuncu bilgisayarlarının büyük bir kısımının aksine alüminyum kullanılarak kasaya sağlamlık kazandırılmış. Kullanılan alüminyumun yerine bu seviye de bir oyuncu bilgisayarında daha ağır bir metal kullanılmış olsaydı hem ısınma hemde taşınabilirlik konusunda çok büyük sıkıntılar çıkabilirdi.

SAM_1044

Kasanın arka yapısında plastik kullanılmış durumda. Bu da ilerleyen günlerde kasanın üst kapağından daha çok alt kısımda sıkıntı çıkarabileceğinin bir göstergesi. Uzun süredir Msi cihaz kullanan birisi olarak plastik kullanmış oldukları ürünlerinde şu zamana kadar bir sorun yaşamadığımı da belirtmek isterim. Ürünlerinin alt kısımında plastik kullanmalarını aynı zamanda tüm Technosfer.com ekibi olarak destekliyoruz. Ürünün alt kasasında metal kullanılması durumunda cihaz çok çabuk ısınıyor ve ısıyı tüm yüzeye eşit olarak iletiyor bu da cihazın performansında çok büyük sıkıntılar çıkarabiliyor. Bu üründe kullanılan plastik madde ise kalite olarak yeterli düzeyde.

 

SAM_0927

Tasarım konusunda MSI GE 62 2Q Apache Pro, 4K ekrana sahip olmasının yanında ince bir ekrana sahip bu da rakiplerinden onu ayıran en büyük özelliklerden bir tanesi. Zarif ve sade bir dış yüzeyde kırmızı ve siyah renklerin mükemmel uyumu kullanılmış. Msi’ın renkleri olarak adlandırabileceğimiz bu renkler üründe farklı bir kalite havası katmış.

 

 

arka.fw

Ürünün arka kısımında 2 adet fan bulunuyor. Yüksek performans gerektiren oyunların sonucunda ısınma sorunu olduğunu ve bunun asıl nedenin aşırı güç tüketimi ve saniye başına düşen işlem sayısından geçtiğini biliyoruz.  Msi bu üründe yüksek performans gerektiren kullanımda bileşenlerin soğutmasına yetecek düzeyde 2 adet fan kullanmış. Fanlardan 1 tanesini elle açarak oyunlarınız, işlemleriniz sırasında ısınma sorununu rahatlıkla giderebilirsiniz. Notebookların büyük bir kısımında tek fan bulunuyor. GE 62 Apache Pro’da bulunan fanlardan sağ kısımında bulunan fan gündelik işlemlerinizi karşılarken otomatik olarak başlıyor ancak 2. fanı kendiniz kasa üzerinde bulunan tuş yardımıyla kolaylıkla açabiliyorsunuz.

SAM_0980

Ürünün kapağını açtığımızda çok şık bir iç tasarım bizleri karşılıyor. Bizleri bile hayretlere düşürürcesine tasarlanmış klavye, eğimli alt kasa yapısı ve tuşların konumlandırılması tüm oyuncuların belki de hayallerini süsleyecek düzeyde. Bu da bizleri gerçekten şaşırtmaya yetiyor. Ürünün ekranının altında orta kısımda sade bir “msi” logosu bulunuyor. Kapak sizlerinde fark edebileceği gibi üçgene benzer bir yapıya sahip.

SAM_0724 (www.technosfer.com) Msi GE 62

Ürünün kapağını açtığımız zaman sizlere her alanda kullanılabilecek bir performans sunan kamera karşımıza çıkıyor. 2 MP çözünürlüğe sahip bu kamera ile Skype gibi programlar üzerinden sohbet edebilirsiniz. Kameranın hemen yan kısımında ise mikrofonlarımız konumlandırılmış durumda.

 

SAM_1004

Ürünün klavyesine geçmeden size touchpad ve ürünün alt kasa kalınlığından bahsetmek istiyoruz. Msi GE 62 QF Apache Pro ‘da alt kasanın kalınlığı normal bir oyuncu bilgisayarına oranla aşırı düzeyde ince. Bu incelik sadece oyun amaçlı kullanılan makineler için değil genel anlamda bir Notebook kalınlığından bile ince düzeyde. Bu da bir ultrabook taşınabilirliği ve bir masaüstü performansı vermesinde en büyük etkenlerden. Ürünün touchpad kısımına bakacak olursak kasa ise bütün bir şekilde fırçalanmış alüminyum kaplama kullanılmış.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
100%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Eren Cem GELBAL
Bilişim.

Bir yanıt bırakın...