Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Mozilla , Firefox’a El Atıyor !
İçindekiler
0

Mozilla , Firefox’a El Atıyor !

Yazar: Mert Büyük24 Mayıs 2015

Mozilla, özellikle mobil alanda yer edinmek ve düşük bütçeli telefonların yazılımlarında söz sahibi olmak için yoğun mesailer harcıyor. Google Chrome’un popüler olması ile beraber iyice kullanımı düşün Mozilla , mobil alanda söz sahibi olmak istiyor.

Firefox-OS-feadture

25 Dolara , stabil ve güzel telefonlar yapmak stratejisi ile yola çıkan Mozilla, pek çok ünlü firmayla işbirliği içerisinde. Ve ayrıca Android’in 100 Dolar altında gelişimini bu sayede engellemiş oldu. (Android One projesi birazcık Mozilla tarafında kötü oldu diyebiliriz.)  Mozilla’nın Ceo’su yeni bir karar alarak Ignite Initiative adında yeni bir girişime imza atacak.

Ayrıca ikinci en büyük yenilik ise Firefox OS’un artık Android uygulamalarına destek vermesi. Bazı uygulamaları yerleşik olarak telefonlara koyarak bu işte iyi bir görünüme kavuşmak istiyorlar. Bakalım Android One , bunların o hayallerini suya mı düşürecek yoksa Android’i desteklemesi ile beraber kullanıcıların gönüllerini feth mi edecek .. 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...