Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Microsoft Yeni Modeller İçin Hazırlanıyor
İçindekiler
0

Microsoft Yeni Modeller İçin Hazırlanıyor

Yazar: Berkay Eke25 Temmuz 2016

Android ve iOS tarafında kıyasıya rekabet sürerken Microsoft yeni modeller için hazırlıklara başladı. Lumia ve Nokia modelleri görüntülendi.

Microsoft’un üst düzey modelleri olan Lumia 950 ve Lumia 950 XL modellerinin ardından tanıtacağı yeni modeller belli oldu. Lumia 950 ve Lumia 950 XL modellerinden sonra uzun bir süre sessizliğe bürünen Microsoft sessizliği bozdu. Android ve iOS işletim sistemleri arasındaki yerini korumaya çalışan Microsoft, Windows 10 işletim sistemli yeni cihazlar ile piyasaya gelmeye hazırlanıyor.

Sızdırılan görsellere göre Lumia 650 XL ve Nokia XL 2 adları verilen iki yeni telefonu satışa sunacak olan firma bu modellere ek olarak Lumia 2020 adını verdiği bir tablet ürünü de sunacak.

microsoft yeni modeller

Lumia 2020 Özellikleri Nasıl Olacak?

Lumia 2020, 8.3 inç Full HD ekran ve stylus kalem ile gelmesi bekleniyor. Windows 10 Mobile işletim sistemi yerine Windows RT adı verilen işletim sistemi ile çıkarılacak olan Lumia 2020 yeşil renk tasarımı ile dikkat çekiyor.

Lumia 650 XL ve Nokia XL 2

Microsoft tabanlı çıkarılacak iki akıllı telefondan Lumia 650 XL modeli 5.4 inçlik HD ekrana sahip. Nokia XL 2 cihazında ise Android işletim sistemi kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak cihazların diğer teknik özellikleri hakkında kesin bir bilgi bulunmamakta.

Cihazlar hakkında detaylı bilgileri ve cihazların özelliklerini yıl sonuna doğru belirlenmesi bekleniyor. Küçük bir ihtimalle de IFA 2016 etkinliğinde bu cihazlar hakkında geniş kapsamlı bilgiler gelebilir. Microsoft’un sızdırılan görseldeki gibi çok sayıda cihaz ile istediği başarıyı yakalaması ihtimali ileriki zamanlarda gözükecek.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...