Şimdi Okuyorsunuz
Microsoft, Philanthropies ile teknolojik altyapı hibe edecek
İçindekiler
0

Microsoft, Philanthropies ile teknolojik altyapı hibe edecek

Yazar: Furkan YURDAKUL29 Ocak 2016
Microsoft, Philanthropies adını verdiği yeni hibe programı ile STK, üniversitelere ve ticari olmayan topluluklara 1 milyar dolar değerinde ücretsiz altyapı hizmeti verecek.
Microsoft, ‘’toplumun faydası için herkese açık bulut’’ stratejisi kapsamında Philanthropies adı verilen yeni bir hibe programını duyurdu. Microsoft CEO’su Satya Nadella’nin şirketin resmi bloğunda yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki üç yıl içinde dünya çapında 70 binden fazla STK, üniversite ya da ticari olmayan topluluklara 1 milyar dolarlık ücretsiz bulut bilişim hizmeti hibe edileceğini belirtti. Program kapsamında ‘’toplumun faydası için herkese açık bulut’’ konsepti ile hayata geçirilecek olan projede 70 binden fazla STK’ya bulut bilişim, 900 üniversite araştırmacısına Microsoft Azure ve 15 ülkede 20’den fazla topluluğa yüksek hızlı internet altyapısı sunulacak.

Hibe edilecek hizmetler arasında Microsoft Azure, Enterprise Mobilty Suite, CRM Online, Office 365 gibi Microsoft araçları yer alacak. Eylül ayından itibaren kullanıma sunulacak olan hibelerin kademeli olarak üç yıl içinde 70 binden fazla STK, üniversite ya da ticari olmayan kuruluşa ulaşması amaçlanıyor. Nadella, topluma faydalı olmak adına neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini ve STK, üniversite ve ticari olmayan topluluklara yardım için Philanthropies programını hayata geçirdiklerini açıkladı.

‘’Philanthropy bir başlangıç. İş dünyası, devletler ve STK’lar ortak bir vizyonla toplumun durumunu iyileştirmek ve büyümeyi eşit şekilde sağlamak için bir araya gelmeli’’ diyen Satya Nadella, geçen sonbahar Birleşmiş Milletler’de bir araya gelen dünya liderlerinin sürdürülebilir gelişme için 17 başlığı ele aldıklarını ifade etti. Nadella, 2030 yılına kadar karşılaşılacak yoksulluk, sağlık ve eğitim gibi sorunların çözümünde veri ile bulut bilişim kavramlarının analiz ve aksiyon almak için önemli bir role sahip olduğunu belirtti.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Furkan YURDAKUL
Bilgisayar ile haşır neşir olmaktan mutlu olan ve hayatının büyük bir bölümünü bilgisayar üzerinde geçiren bir şahsiyet...

Bir yanıt bırakın...