İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Microsoft Office Bütün Bulut Servislerinde Açılıyor
İçindekiler
5

Microsoft Office Bütün Bulut Servislerinde Açılıyor

Yazar: bozdemir19 Şubat 2015

Kasım ayında hayata geçen OFFICE DROPBOX entegrasyonusüpriz bir iş birliği oluşturmaktadır. Micrasoft Office bundan sonra İOS içinde  çıkarma kararı almaktadır. Gelecekte bu uygulamalarını güncelledikten sonra OneDrive, Dropbox, iCloud, Google Drive, Box ve diğer bulut depolama servislerinde saklanan dokümanların Office iOS uygulamalarıyla açılıp düzenlenebileceği ve kaydetme imkanı sunmak istiyor.

Microsoft giderek daha çok rakip servislerin bulut teknolojileri ile anlaşma yaparak işbirliğinden kaçınmamaktadır. Microsoft Office üretkenlik aracı olarak kullanılmasını istiyor. Bu şekilde bireysel ve kurumsal tüketicilerin kendine bağlı kalmasını sağlamak istemektedir.

iOS uygulamalarında Microsoft diğer bulut depolama servis sağlayıcılarıyla entegrasyon işlemleri için dosya seçim desteği sunmuyor. Android ve Windows 10 için Office’te de benzer entegrasyonun sağlanması planlanmaktadır.

Microsoft bu entegrasyonu Office uygulamalarının web versiyonlarının sunulduğu Office Online’a da getiriyor.Office Online kullanıcıları çok yakında Box, Citrix ve Salesforce servislerini de Bulut Depolama İş Ortağı Programı kapsamında dokümanları açmak, düzenlemek ve kaydetmek için kullanabileceksiniz.

Yorumlarınızı bekliyoruz.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
bozdemir
Ben 19 yaşındayım ve bilgisayar programcılığında okuyan teknolojiye düşkün biriyim.

Bir yanıt bırakın...