İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Microsoft Edge Sevildi mi ?
İçindekiler
0

Microsoft Edge Sevildi mi ?

Yazar: Mert Büyük3 Mayıs 2015

Microsoft , İnternet Explorer’a bir düzen getirmek ve sil baştan yepyeni bir arama uygulaması yapmak için kolları sıvamıştı. Microsoft ilk başta Spartan ismiyle daha çok sembol ediyordu fakat uygulamanın isminin değişeceği biliniyordu. İsmini Edge koyan ve sevildi mi ve logosu da aynı şekilde sevildi mi diye anket yaptıran Microsoft’un bu sonuçlarına gelin bir göz atalım.

internet-explorer-edge_story

Microsoft’tan gelen son haberlere göre Microsoft Edge ismi kullanıcılar tarafından sevildi . Fakat daha çok eleştiriler logo tarafında çünkü çoğu kişi beğenmediğini ve değiştirilmesi gerektiğinden yana oyunu kullandı. Sayısal veri analizine eğer değinirsek araştırmaya katılan kullanıcıların %21.4’ü hem logonun hem de ismin harika olduğunu, %35’lik kısım ise ismin çok güzel fakat logonun kötü olduğunu söyledi. Klasik internet explorer’ın azıcık değişmiş hali olarak karşımıza çıkan bu logonun da bizce değişmesi gerek , estetik yönü oldukça az.

Microsoft bakalım bu anket sonrası müşterilerini dikkate alıp gereken adımları atacak mı ? Önümüzdeki günlerde göreceğiz..

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...