İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Microsoft Edge İlk Etapta Eklentisiz Geliyor
İçindekiler
0

Microsoft Edge İlk Etapta Eklentisiz Geliyor

Yazar: Onur Demirlendi1 Mayıs 2015

Microsoft‘un yeni tarayıcı olarak nitelendirdiği Microsoft Edge , ilk olarak eklentisiz bir biçimde kullanıcıları ile buluşacak.

Microsoft , yeni çıkardığı işletim sistemi Windows 10 için Spartan Project adlı tarayıcısını İnternet Explorer’ın yerine özel olarak geliştirmişti.Tarayıcının adının Edge olacağını dün paylaştığımız yazıda dile getirmiştik.Yazımızı incelemek isterseniz bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

8b42d93e-c378-4956-b748-02361b2fb999-620x372

Microsoft’un geliştiricilerinden gelen bilgilere göre , Edge Windows 10 final sürümünde , ilk aşama doğrultusunda eklenti desteği maalesef sunmayacak.Bu yeni tarayıcı , Windows 10’un çıktıktan sonra yine güncelleme alacağından dolayı , eklenti desteği sonradan gelecek.

Microsoft’un tarayıcı eklenti destek eksikliğin Internet Explorer’de sıkça görüyorduk.Rakipleri olan Chrome , Opera , Mozilla gibi tarayıcılar eklentileri ile kullanıcıları kendilerine çekiyor , Microsoft’a dolayısıyla tarayıcı konusunda yarışta bir hayli geri kalıyordu.Buna bir son vermek isteyen Microsoft , Edge için yayınlayacağı güncellemede eklenti desteği sunacak gibi gözüküyor.

Screen-Shot-2015-04-29-at-1_59_51-PM

Edge’nin ne zaman güncelleme alacağı tam olarak bilinmiyor.Kesin bir açıklama geldiğinde , sizi buradan bilgilendireceğiz.Takipte kalınız…

 

 

 

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Onur Demirlendi

Bir yanıt bırakın...