İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Linux’a Dev Destek
İçindekiler
0

Linux’a Dev Destek

Yazar: Onur Demirlendi22 Şubat 2015

Kullanıcılar tarafından pek rağbet görmeyen açık kaynak kodlu Linux işletim sistemi , dev yatırımcılarla ayakta kalmaya devam ediyor.

Büyük şirketler ve çoğu mühendis , artık Linux‘ u tercih ediyor.Linux bu sayede piyasadan rafa kalkmama konusunda ısrarcı tavrını koruyor.Şirketler Linux sisteminin gelişimi için önemli katkılarla bulunuyor.

Linux’un kendine ait vakfı olan ”Linux Vakfı” tarafınca hazırlanan rapora göre , açık kaynak kod desteği ile çalışan ve işleyişini sürdüren Linux sistemine en büyük desteği Intel veriyor.

linuxa-dev-destek

SUSE , Red Hat ve IBM‘nin yıllarca zirveyi bırakmadığı bu raporda , artık Intel koltuğu kapmış gözüküyor.Bunün en büyük nedeni ise Intel’in Linux sistemine çok büyük destek vermesi olarak değerlendiriliyor.

Hazırlanan  raporda Intel mühendislerinin Linux veritabınında yaklaşık 10.000 adet değişiklik yaptığı söyleniyor.Linux tabanlı kurulu olan Android işletim sistemleri için Intel , yeni donanımlar üretmeye başladığı günden itibaren Linux’a olan desteğine her geçen gün arttırarak devam ediyor.

 

 

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Onur Demirlendi

Bir yanıt bırakın...