İncelemeler
Şimdi Okuyorsunuz
LG G5 Lansman Detaylari
İçindekiler
3

LG G5 Lansman Detaylari

Yazar: Mert Büyük16 Nisan 2016

Evet gectigimiz gunlerde G5 Turkiye lansmani yapilmis ve Technosfer adina ben orada bulunmus , gerekli bilgileri edinmistim . Cok renkli ve guzel gecen bu etkinlik hakkinda sizleride bilgilendirmis olmayi istedim .

image

LG G5 etkinliği aslında Türkiye’de geç yapıldı bombalı terör olaylarından dolayı ve aslında geç kaldı denilemez çünkü sağduyu göstererek gerçekten LG mütevaziliğini halkımıza göstermiş oldu. Biz teknoloji alanına değinelim . LG gerçekten eski amiral gemisine oranla çok fazla farklılıkla karşımıza çıktı.

image

Özellikle tasarım anlamında metal tasarımıyla güzel başarılara imza atacağını düşünen Lg, ayrıca tamamen metal gövde olmasına rağmen alttaki modülün çıkarılabilir olmasıyla beraber batarya’da burdan çıkarılabiliyor ve takılabiliyor. Ayrıca 2840 Mah’lık bir bataryaya sahip olduğunu da belirtmeliyiz bu da bir önceki selefinden yaklaşık 160 mah’lık bir kayıp olduğu anlamına geliyor fakat yazılım anlamında ve işlemci ile beraber bunu telafi ettiklerini söylüyor LG yetkilileri.

image

Ayrıca LG , Friends adı verdiği bileşenleriyle birlikte geliyor . Bunlar fotoğraf çekimine yardımcı olan ve ekstra batarya kapasitesiyle birlikte LG G5’in bataryasını 4000 mah’a çıkaran bir arka panel. Başka bir taneside Bang&Olufsen işbirliği ile gelen modül. Bu modülü taktığımız zaman ses anlamında resmen bir rüya yaşıyormuşuz gibi hissediyoruz.image

Ayrıca gördüğünüz üzere lansman sırasında özellikle sesi tam anlamıyla kontrol etmemiz için B&O en iyi kulaklıklarından birinide telefonun yanında bize sundular ve en yüksek seste bile kulağı rahatsız etmeyen, mükemmel derecede etkileyici bir ses algıladım ve bu gerçekten mutluluk vericiydi.image

Ayrıca üstte gördüğünüz üzere LG VR’ı da denedim. Samsung’unkinden çözünürlük anlamında daha iyi ve hafif olması gerçekten güzel bir şey . Fakat telefona kabloyla bağlanması ve diğer Vr’lar gibi etrafı gözetlerken o kadar rahat davranmamamızı negatif yanlarından biri olarak görüyorum.

Ve telefonun fiyatı konusuna gelirsek resmi olarak 2799Tl’den giriş yaptı pazara G5. Bir teknoloji marketine gidip denemenizi öneririm.

Özetlemek istersek gerçekten çok güzel bir etkinlikti , ve ayrıca G5 Technosfer ekibine ulaştığı an gerekli inceleme ve testleri gerçekleştireceğiz. Kendinize iyi bakınız..

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...