Oyun Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Kral Oyun Satıldı
İçindekiler
0

Kral Oyun Satıldı

Yazar: Furkan YURDAKUL23 Şubat 2015

Türkiye’nin popüler ücretsiz oyun sitelerinden biri olan Kraloyun.com‘un çatı şirketi KaiserGames, Almanya’da çeşitli teknoloji ve bu oyun portalları’nın sahibi olan GIGA Digital tarafından satın alındı. Kaiser-Games almanya’da İlker AYDIN tarafından kurulan girişim ve özellikle Kraloyun sitesiyle Türkiye’de çocuk oyunları pazarının en bilinen markalarından biridir. KralOyun başta olmak üzere tüm KaiserGames portalları artık Giga Dijital’in çatısı altına giriyor. Almanya’daki SpielAffe.de de ve KaiserGames’e ait bir başka oyun portalı olan Games1.com da Giga Digital’e devrediliyor.

HTML5 oyun geliştirmeye devam edecek

Satış konusundan herhangi bir rakam paylaşmasa da İlker Aydın, Giga Digital’in Kaiser Games portallarını daha yukarıya taşıyacağına inandığını söylüyor. 2013’te kurduğu HTML5 tabanlı oyun geliştirme şirketi famobi.com‘un başında kalmaya devam edeceğini ve GIGA Digital ile birlikte çalışacaklarını da ekliyor.

KaiserGames, daha önce Good Games Studios’un Türkiye açılımına aracılık etmişti.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Furkan YURDAKUL
Bilgisayar ile haşır neşir olmaktan mutlu olan ve hayatının büyük bir bölümünü bilgisayar üzerinde geçiren bir şahsiyet...

Bir yanıt bırakın...