Güvenlik Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
iPhone Patladı , Kullanıcı Ağır Yaralandı !
İçindekiler
0

iPhone Patladı , Kullanıcı Ağır Yaralandı !

Yazar: Mert Büyük15 Mayıs 2015

Kanada’dan gelen haberlere göre bir kullanıcının iPhone 6’sı şarj esnasında patladı . Ve kullanıcı da 3.derece yanıklar olduğu tespit edildi. Bu duruma ne sebep oldu ? Detaylara bakalım.

iphone-2

Kanada’da iPhone patlaması yüzünden gece uyuyan kişi ağır yaralandı ve oda yanmak üzereyken aile bireyleri tarafından bu önlendi. Bu patlamanın nedeni ise maalesef ki Yan sanayi adaptör. Yan sanayi adaptör birden iPhone bataryasının patlamasına sebep oldu ve kullanıcıya zarar verdi. Apple’ın özellikle bu konuda açıklamalarının olduğunu biliyoruz, yan sanayi ürünlerinin kullanılmaması gerektiğinin üstünü çizen Apple, orijinal ürünlerin buna asla sebep olmayacağına vurgu yapıyor.

iphone-3

 O kadar para verip aldığımız ürünlere de yan sanayi, kalitesiz aksesuarlar ile birlikte kullanılması saçma bir durum . Bu yüzden orijinal ürünleri ve kaliteli ürünleri kullanmaya özen göstermemiz şart. Esen kalın !

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...