Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
iPhone 7 Modellerinin Batarya Değerleri Kesinleşti
İçindekiler
0

iPhone 7 Modellerinin Batarya Değerleri Kesinleşti

Yazar: Berkay Eke13 Eylül 2016

7 Eylül tarihinde gerçekleştirilen Apple lansmanının ardından yapılan ön siparişler sonucunda iPhone 7 modellerinin batarya ömrü kesinleşti.

Hatırladığımız gibi lansmanın yapıldığı sırada Apple severler ve diğer tüm teknoloji severlerin ilgi odağı olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin batarya konusunda iPhone 6s modeline göre %14 daha fazla pil ömrüne sahip olduğu duyurulmuştu.

Kesin bir açıklama yapamayan Apple, lansman sırasında yeni iPhone modellerinin 6s modeliyle kıyaslandığı zaman 2 saat, 6s Plus modeliyle kıyaslandığı zaman ise 1 saat daha uzun pil ömrüne sahip demişti.

iPhone 7 modellerinin batarya ömrü

Çin’in büyük sertifika kuruluşu olan TENAA batarya kapasitelerini açıkladı. Yayınlanan bilgilere göre iPhone 7 1.960 mAh, iPhone 7 Plus ise 2.900 mAh pil ömrüne sahip. Önceki modellerine göre %14 daha gelişmiş batarya özelliğiyle gelen iPhone’lar daha uzun pil ömrü sunmayı amaçlıyor.

Ancak bakıldığında bir ilginçlik göze çarpıyor. 2750 mAh’lık iPhone 6s Plus modeline oranla 150 mAh daha büyük bataryaya sahip olan iPhone 7 Plus, 2915 mAh’lık iPhone 6 Plus modeline göre ise 15 mAh daha küçük bir bataryaya sahip. Tabi yeni iPhoneların sahip olduğu donanım özelliklerini göz önüne aldığımız zaman batarya kapasiteleri arasında yer alan ufak farklar göz ardı edilebilecek durumda.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...