Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
iPhone 6S Yeni Bir Kamera Sensörüyle Geliyor !
İçindekiler
0

iPhone 6S Yeni Bir Kamera Sensörüyle Geliyor !

Yazar: Mert Büyük26 Mayıs 2015

iPhone 6S hakkında çıkan sızıntı bilgiler bir türlü bitmek bilmiyor. Yaklaşık 3.5 Ay sonra çıkacak olan telefon hakkında yeni bilgiler geliyor. Özellikle harika olması fakat Megapiksel bakımından 4 Senedir aynı çözünürlükle yetinmesi bakımından Apple eleştiriliyordu. Bu alanda yeni bir sensör geliyor.

iphone_6s_roundup_header

Apple gelen bilgilere göre yeni telefonda 12Megapiksellik kullanma hazırlığında . Ayrıca Sony’nin RGBW sensörlerini kullanacak. Nedir bu sensör derseniz ;

RGBW teknolojisi Red Green Blue renk uzayına White adında bir alt piksel ekliyor. RGBW teknolojisi, yetersiz ışıklı ortamlarda lensin daha fazla ışık almasını ve daha kaliteli fotoğraflar çekilmesini sağlıyor.

İddialar göre aslında bu İphone 6 serisinde kullanılacaktı fakat kusursuza yakın deneyimi sağlamak için 6S serisi tercih edildi. Bakalım bu sensör ile zaten dünyanın en iyi mobil kameralarından biri olan İphone , En iyi kamera olabilecek mi ? 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...