iPhone 6S ve 6S Plus Detayları !

  • 14 Eylül 2015
  • 7.365 kez görüntülendi.
iPhone 6S ve 6S Plus Detayları !

Bildiğimiz üzere 9 Eylül’de yani geçtiğimiz Çarşamba günü Apple bizlerle yeni telefonlarını buluşturdu. Apple etkinlik sırasında klasik olarak detay vermekten yine kaçındı ve detayların tam olarak ne olduğunu özellikle batarya, ram tarafında ne gibi iyileştirmeler olduğunu bilmiyorduk. Yeni gelen haberlerle birlikte bunlarda kesinleşmiş oldu .

iphone-6nin-fiyati-sizdirildi-_640x360

İphone 6S’de batarya boyutu küçüldü. 100 Mah.’lık bir düşüş var zaten yeterli olmayan batarya bu güncellemeyle birlikte daha kötü seviyelere gerileyecek gibi. Ama Apple’ın iddiası yeni çipset kullanımıyla batarya tasarrufu olucak ve tam tamına kapatacak açığı . Ayrıca cihazlarımızda 2Gb Ram olduğu garanti bunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. 

İphone 6S Plus’da ise batarya kısmında aynı değerle yani 2915 Mah ile karşılaşıyoruz. Bu yüzden bataryanın çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Her iki telefonumuzda Force Touch yani yeni ismiyle 3D Touch bulunuyor . Bu neyin nesi derseniz eğer şöyle bir açıklama yapalım size. Bizim ne kadar basınç gösterdiğimizi bu teknoloji hassasiyeti hesaplıyor ve ona göre işleme koyuyor. Yani mesela kamera uygulamasında biraz bastırırsak yan menü açılıyor, tamamen bastırırsak direkt selfie menüsü geliyor gibi gibi. Yani özellikle 3. uygulama geliştiricilere açılmasıyla çok güzel işler olucak gibi bu tarafta. Ayrıca yeni telefonlarımızda yeni bir renk seçeneği daha gelmiş. Rose gold yani gül rengi biraz pembeye dönük bir renk ama çok sevildiğini söyleyebiliriz.

iphone6_1

Kamera bölümünde ise bizleri sonunda arttırılmış megapikseli olan bir kamera karşılıyor. 12 Megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kameraya sahip her iki telefon, OİS ise sadece Plus modelinde bulunuyor. Ayrıca arka kameramız artık 4K video çekebiliyor bu alana artık Apple da katılmış durumda. Kalitesi arttırılan kamera biz kullanıcıları gönül rahatlığıyla memnun edeceğe benziyor.

Ayrıca tasarım anlamında yeni bir alüminyum alaşımı olan 7000 serisi bizleri karşılıyor. Bu bakımdan çok iyi bir mukavemet hassasiyetine sahip telefonumuzun ön camının sağlamlığıda çok arttırılmış durumda . Bu bakımdan 3D Touch için yapılan baskılar için önlemini almış durumda Apple .

Kendi fikrimi söylersem eğer Apple gerçekten eksiklerini kapatmış ve özellikle İphone 6 tarafında eleştirilen özellikleri dikkate almış gibi gözüküyor. Bir Apple fanı olarak gerçekten bu telefonu beğendiğimi söyleyebilirim fakat İphone 6 kullanıcısı olarak da 6S ‘e geçiş yapmayı uygun görmüyorum. Seneye çünkü yeni bir kasa ve yeni bir tasarım bizleri karşılayacak ayrıca daha yeni sayılır telefonlarımız 😀

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ