Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
iOS 9 Kullanımı Gitgide Yükseliyor !
İçindekiler
0

iOS 9 Kullanımı Gitgide Yükseliyor !

Yazar: Mert Büyük20 Nisan 2016

Apple’ın Android’e göre en büyük avantajı sayılan telefonlarına verdiği güncellemeyi saniyesinde kullanıcılara iletmesi ve bu bakımdan eşi benzeri olmaması. Bu yüzden de normal olarak Android’in son sürümü olan 6.0 Marshmallow’u rahatlıkla geçebiliyor. Gelen bilgilere göre iOS 9 kullanımında ciddi derecede ilerleme var.

ios-9-adoption-84-percent

Yukarıdaki grafiğe bakarak bile ne kadar yeni sürümün benimsendiğini görebiliyoruz. 7 ayda yaklaşık %84 gibi bir seviyeye ulaşması tabiki bir başarıdır. iOS 8 ve öncesi toplamda %16’lık bölümü temsil ediyorlar. Tabiki bunlara iPad , iPhone ve iPod Touchlar dahil.

İşin Android boyutuna gelirsek eğer, bütün Android cihazlar Nexus veya Android One platformu gibi olsaydı aralarında bu konudaki rekabeti anlamak mümkün olabilirdi. Fakat Android’deki benimsenme oranı kullanıcının genel olarak isteğine değil, o cihaza güncellemenin ne zaman verilip verilmediğine bağlı oluyor. Eski cihazlara da elbet güncelleme daha sonra geliyor veya hiç gelmiyor.

android-adoption-20160404-image-001

Marshmallow’un 7 aylık süresince %4.6’lık bir kullanıcı dilimine ulaştığını görüyoruz. Note 5, LG G4 gibi amiral gemisi modeller bile bu güncellemeye yeni ulaşmışken bence bunu normal karşılamak gerekir. Aralarında yaklaşık %80’lik bir fark var iOS 9 ile Android 6 arasında.

Mert Büyük

Technosfer Genel Yayın Müdürü

www.technosfer.com 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...