Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
iOS 9 güncellenirken uygulamalarınızı silecek
İçindekiler
0

iOS 9 güncellenirken uygulamalarınızı silecek

Yazar: Furkan YURDAKUL24 Haziran 2015

IOS 9 Apple’ın WWDC konferansında tanıtılmıştı, geçtiğimiz yıl IOS 8’i tanıtan Apple, bu seneki konferansında IOS 9‘u tanıttı. Eylül ayında yeni nesil olarak tanımladıkları iPhone 6 ve iPhone 6+ ile yayımlanacak. Yeni işletim sistemi ile bir çok yenilik hayatımıza girecek ve bu yenilikler yavaş yavaş bizlere aktarılmaya başlandı.

Günümüzde akıllı telefonların en büyük sorunu hafızası olmuştur. Özellikle Android cihazların SD kart desteği sayesinde bu sorun birazda olsa azalsa da, Apple’ın 16 GB modelli iPhone telefonlarında bu çok büyük dertti. Fakat artık Apple buna çare olarak güncelleme geldiğinde yeriniz olmadığında bazı uygulamalarınızı geçici olarak silerek kurulumu gerçekleştirecek, geçici dediğimiz için güncelleme gerçekleştikten sonra silinen uygulamalar yüklenecek gibi duruyor.

ios91

IOS 8, 4.58 GB’lık bir alan gerektirirken, IOS 9 sadece 1.3 GB’lık yer isteyecek. Apple kullanıcılarını düşünüyor keşke Android cihaz üreticileri de bu tarz şeyler ile karşımız çıksalar.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Furkan YURDAKUL
Bilgisayar ile haşır neşir olmaktan mutlu olan ve hayatının büyük bir bölümünü bilgisayar üzerinde geçiren bir şahsiyet...

Bir yanıt bırakın...