Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
iOS 8.3 Detayları Bu Haberde !
İçindekiler
0

iOS 8.3 Detayları Bu Haberde !

Yazar: Mert Büyük9 Nisan 2015

iOS 8.3 güncelleme haberini dün sizlerle paylaşmıştık. Fakat daha pek kullanmadığımız için bilgi vermekten kaçınmıştık. İşte tam detaylar bu haberde bu güncelleme ile birlikte cihazlar ne duruma geldi ? 

ios_83_yayinlandi_h20520

Daha Çok Stabilite, Daha İyi PİL ÖMRÜ 

Bu sürümle birlikte nadiren de olsa anlık küçük kasmalar yok oldu diyebiliriz. Daha iyi bir kararlılık yani stabilite var . iOS 8.2 ile beraber pil ömründede eksi yönde bir gelişme yaşanmıştı. iOS 8.3 ile beraber pil ömrünün daha iyi gittiğini söyleyebiliriz. iOS 8.3 ile beraber emoji bakımından çok fazla sayıda yeni eklenti ve ifadeler geldi. Bunlara Türk Bayrağı da dahil tabiki. Ayrıca mesajlaşırken kullandığımız emoji arayüzü küçük bir değişikliğe uğrayarak daha iyi ve daha büyük bir alan haline gelmiş.

TÜRKÇE SİRİ DESTEĞİ 

8.3 aslında bizim en çok beklediğimiz güncellemelerden biriydi. Betada çıkan olayları sizlerle paylaşmıştık ve buda gerçek oldu. Türkçe siri hayatımıza girdi ve çok yoğun bir ilgiyle karşılaştığını söyleyebiliriz. Her bakımdan destek veriyor ve algılama kapasitesi mükemmel diyebiliriz yani söylediğiniz bir sözü eğer net bir şekilde söylüyorsanız anlayamama gibi bir ihtimali nadir. Bazen Türk kızları gibi trip atıyor olacak o kadar 😀 Tabi en çok denenen şeylerden biride küfürler . Bunlarada güzel bir üslupla karşılık veren Siriyi biz çok beğendik. İphone 6 ve İpad Air 2 kullanan birisi olarak hem ingilizce hem Türkçesini kullanıyorum. Yalnız bir sorun varki İngilizce sürümündeki sanki normal bir bayanla konuşuyor şekli burda biraz robotumsu hale bürünmüş. Bu da yeni çıktığı için eleştirmek kötü olur çünkü ilk gerçek ve sağlam Türk Asistan özelliğini bize Apple sundu. O yüzden bizden tam not alıyor Siri ; geliştirildikçe çok daha iyi yerlere gelecektir.

02 17

Daha çok alanda hatalardan kurtulan bu sürümle birlikte cihazlar daha ferahladı diyebiliriz. Çıkması beklenen Beats Music platformu ise 8.4 Sürümüne kaldığını söyleyebiliriz. İphone 6 için 285 Mb , İpad Air 2 için 258 Mb olduğunu bu güncellemenin hatırlatalım. iOS 8.2 Sürümü 700’lerdeydi daha hafifletilmiş bir sürüm olarak çıkıyor karşımıza. Yani kısacası gönül rahatlığıyla güncellemeyi indirebilirsiniz. Tabiki sözüm Jailbreak’ten çok memnun olanlar dışına ! 

 

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...