Donanım Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Intel , Büyük Kapsamda İçi Çıkaracak !
İçindekiler
0

Intel , Büyük Kapsamda İçi Çıkaracak !

Yazar: Mert Büyük20 Nisan 2016

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden biri olan hatta en büyüğü olan Intel , işçi çıkarma planını hazırlıyor. Detaylar haberimizde ..

180px-Intel_Inside_2011-Present

Intel, tam 12.000 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor. Yeni bir yapılanma içine giren Intel, bu sayede %11 iş gücü kapsamında azalma kaydedicek. Bu yeniden yapılanma planı ise daha çok şu günlerde yükselişte olan nesnelerin internetine yönelme planı olarak gösteriliyor. Çünkü bilgisayar pazarı gittikçe küçülüyor ve Intel’inde odak alanı olan bu alanda küçülme Intel’i zor günlere iteliyordu.

Intel’den gelen bu resmi habere göre 60 gün içinde ilgili personellere bilgi verilcek ve bazı personellere 2017’e kadar çalışma hakkı tanınacak.

intel-12-000-kisiyi-isten-cikariyor

Satışlarının ve kârının %60’ını mikroişlemciler ve çip işlerinden sağlayan şirket, bu nedenle PC sektöründe oluşan en ufak bir şeyden fazlasıyla etkileniyor. Beklentiler bu işten çıkarmalarla Intel’in bu yıl 750 milyon dolar tasarruf edeceği ve önümüzdeki yıl bu rakamın 1.4 milyar dolara ulaşacağı yönünde.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...