İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Instagram’dan 1080p Desteği
İçindekiler
0

Instagram’dan 1080p Desteği

Yazar: Onur Demirlendi6 Temmuz 2015

Facebook‘un geçtiğimiz yıllarda satın alarak bünyesine kattığı fotoğraf ve video barındırma servisi olarak tanımlayabileceğimiz sosyal medya platformu Instagram hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı.İnsanlar artık Instagram platformuna yüklemek istediği resim ve videoları 1080×1080 piksel çözünürlükte yükleyebilecek.

Geçtiğimiz günlerde mobil uygulama ve masaüstü sitesinde güncellemeye giden Instagram , bu gün itibari ile yine bir güncelleme ile kullanıcıları karşısına çıktı.Bu kez kullanıcı odaklı güncellemeye giden Instagram , bu güncelleme ile oldukça takdir toplayacak gibi gözüküyor.

Instagram’a aslında fotoğraflar Full HD çözünürlükte yükleniyordu.Fakat serverlarda aşırı yoğunluk olmaması için fotoğraf kalitelerinde yüklenildiği andan itibaren otomatikmen küçültmeye giden Instagram , bu kararında bir değişikliğe gidiyor.

Instagram , bu güncellemeden sonra fotoğrafları kullanıcılara 1080*1080 piksel çözünürlükte sunacak.Kuruluş tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak birçok kullanıcı bu durumun farkında.

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Onur Demirlendi

Bir yanıt bırakın...