Huawei P10 Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu!


MWC 2017 etkinliğinde Barcelona’da tanıtılan Huawei’nin yeni akıllı canavarı Huawei P10 için ülkemizdeki resmi olarak satış fiyatı belirlendi. Yılın en dikkat çeken akıllı telefonlarından biri olan Huawei P10 geçtiğimiz ay Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi etkinliği kapsamında tanıtılmıştı. Tanıtımından yaklaşık 1 at kadar süre geçtikten sonra ülkemizdeki resmi satış fiyatı ve ön sipariş durumunda gönderilen hediyesi de belli oldu.

FİYATLARI BEKLENİLEN GİBİ DEĞİL

Huawei tarafından ülkemizde 3599 TL’ye satışa sunulmasına karar verildi. Ayrıca yeni akıllı cihazı ön sipariş yoluyla satın alacak kişilere Huawei 1699 TL değerinde olan kendi üretimi akıllı saati Huawei Watch 2’yi hediye edecek. Şu an için gelen bilgiler dahilinde Huawei P10 Plus modeline ait ülkemizdeki satış fiyatı ve tarihi henüz belli değil. Yeni gelecek olan modellerle kıyaslandığında Huawei P10 şuanda satışın yanında yapmış olduğu kampanyalar ile açık ara önde diyebiliriz.

huawei p10

Huawei’nin bu fiyatı birçok insan gibi bize de uçuk bir rakam olarak geldi. Geçtiğimiz yıl P9 modelinin 2400 TL fiyat etiketiyle ülkemize giriş yapmasının ardından yaklaşık 1200 TL civarındaki fiyat artışı biraz abartı gibi duruyor. Ancak bu fiyat artışının sebebi olarak hem yeni model yeni özellikler yeni serüvenler olarak hem de dolar kurunun ülkemizde son zamanlarda oldukça yüksek düzeyde seyretmesini düşünebiliriz. Umarız çıkışından sonra çok uzun bir süre bu fiyat aralığında seyrini sürdürmez.

YAZAR: Berkay Eke

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan birisiyim. Genel teknoloji konusunda sizler için bir çok içerik üretmeye çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 9’un Fiyatı Sızdı !

Huawei’in daha çok büyük ekran severleri hitap ettiği telefon serisi olan Mate serisi’nin yeni telefonu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir