İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Huawei Mate 9 Geliyor
İçindekiler
0

Huawei Mate 9 Geliyor

Yazar: Berkay Eke28 Haziran 2016

Çinli teknoloji devinin IFA 2016 etkinliğinde Huawei Mate 9 akıllı telefon modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

2 – 7 Eylül tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilecek olan IFA 2016 etkinliğinin bir katılımcısı da Huawei olacak. Çinli teknoloji devi 1 eylülde gerçekleştireceğibasın etkinliği için şimdiden davetiye dağıtmaya başladı.

Huawei’nin etkinlik içeriğinde mobil dünyası için önemli gelişmeler sunacağını bekleniyor. Son iki yıl içinde şirket IFA etkinlikleri kapsamında Mate 7 ve Mate S modellerini tanıttı. Bu yılki etkinlikte de yeni bir Mate serisinden bir telefon görülme ihtimali oldukça yüksek.

Huawei mate 9

Huawei’nin Mate 9’un Mate S serisinin devamı niteliğinde bir telefon olacağı gibi duruyor. Mate S’te Force Touch ekran teknolojisini kullanan Huawei’nin yeni çıkaracağı modelinde donanım tarafında önemli ölçüde yeni geliştirmeler yapması bekleniyor. Eldeki verilere bakıldığında Mate S’in Huawei’nin diğer modelleri olan Mate ve P serisi telefonları kadar başarılı bir satış performansı yakalamış konumda değil.

Eylül ayında tanıtılacak olan Huawei Mate 9‘un yıl sonuna doğru satışa çıkması bekleniyor.

images (2)

Huawei Mate 9’un aynı P9 modelinde de olduğu gibi kamerada iddialı gelmesi bekleniyor. Leica ımzası taşıyan çift arka kamera bu sefer de Mate 9 modelinde görülecek. Donanım alanında ise Kirin 960 işlemcisinden güç alacak modelde sensörlerin 12 yerine 20 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor. Telefonda ayrıca 6 GB RAM de yer alacağı şimdiden çıkan haberler arasında.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
100%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...