Giyilebilir Teknoloji
Şimdi Okuyorsunuz
HTC 10 Satış Rakamları Ne Durumda ?
İçindekiler
1

HTC 10 Satış Rakamları Ne Durumda ?

Yazar: Mert Büyük6 Mayıs 2016

HTC’nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı ve eşzamanlı olarak da Türkiye’de de lansmanını yaptığı HTC 10’un satışa çıktığı ülkelerden ön sipariş rakamları sızmaya başladı. Peki HTC 10 , başarılı olabildi mi bu rakamlara baktığımızda ?

HTC’nin yeni amiral gemisi 25 Nisan’dan beri Çin ve bazı ülkelerde ön sipariş alıyor. Bizim ülkemizde ise satışına yakında başlanacak olan HTC 10, 2999Tl’lik fiyatla satışa sunulacak. Fakat gelen bilgilere göre ön sipariş rakamları HTC’yi biraz hayal kırıklığına uğratacak gibi.

image

Bu cihaz Çin’in iki büyük çevrimiçi mağazasından sadece 251 binlik ön sipariş rakamı alabildi. Bu gerçekten Çin gibi bir ülkede çok kötü sayabileceğimiz bir değer. Bunun ise en büyük nedeni olarak işlemci tarafı gösteriliyor.

Mesela Amerika’da satışa sunulacak cihazdan Snapdragon 820 yer alırken , Çin’deki cihazda Snapdragon 652 yer alıyor. Bu da performans anlamında büyük farka yol açıyor. Ayrıca Amerika’daki fiyatı işlemciyle paralel olarak 768 dolar iken Çin’de 584 dolar.

Bu başarısız satış rakamları hisse düşüşlerine sebep olurken HTC tarafında , sanal gerçeklik ve giyilebilir teknoloji açısından yeni bir firma açacağı söylentileri gelmeye başladı HTC tarafından. Bunu da kısa bir bilgi olarak ekleyelim.

Mert Büyük

Kaynak: Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
100%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...