Güvenlik Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Google’a Polis Baskın Düzenledi !
İçindekiler
0

Google’a Polis Baskın Düzenledi !

Yazar: Mert Büyük24 Mayıs 2016

İnternet dünyasının devi olan Google bugün polis baskınıyla sarsıldı ve gündemlere oturdu. Peki neden Polis baskın düzenledi bu büyük şirkete .. Detaylarını haberimizin devamında bulabilirsiniz .

Google , internet dünyasında güzel paralar kazanıyor ve bir süredir bu reklamların vergilerini devletlere ödemediği için eleştiriliyordu. Bu ülkeler içerisinde yer alan Fransa ise , gece saat 5 civarında Paris’te ki Google ofisine baskın düzenledi ve savcı, vergiden sorumlu müdürlerle birlikte yaklaşık 100 kişi civarında kişi ile baskın düzenlendiği belirtiliyor.

image

La Parisien gazetesinin güvenlik görevlilerinden aldığı haberlere göre bu baskının sebebi vergi kaçakçılığı olarak belirtilmiş.
Fransa Maliye Bakanlığı tarafından, hiçbir uzlaşma kabul edilmeden geçmiş vergi borçları ve cezaları ile birlikte Google’dan toplam 1,6 milyar avro talep edildiği biliniyor. Bakalım Google buna karşı nasıl bir hamle yapacak ..

Kaynak : Technosfer

Mert Büyük

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
67%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
33%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...