Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Google Now Kartları Türkiye’ye Sunuldu !
İçindekiler
0

Google Now Kartları Türkiye’ye Sunuldu !

Yazar: Mert Büyük1 Mayıs 2016

Google Now, bildiğimiz gibi yabancı ülkelerde etkin olan bir sistem ve bir nevi asistan diyebiliriz. Google Now sonunda Türkiye’ye tamamen Türkçe bir şekilde sunuldu. Google Now hakkındaki detaylar haberimizde..

image

Google Now, Apple’ın Siri’sine ve Microsoft’un Cortana’sına rakip olarak kendi asistanını çıkarmış ve uzun süredir kullanılmaktaydı. Türkiye’de bu servis aktif değildi ve Google sonunda bu servisi ülkemize sundu.

Google, son güncellemesiyle beraber kullanıcılarına daha rahat bir kullanım sunmayı hedeflediğini rahatça söyleyebiliriz. Güncelleme aslında bize kullanım sunuyor fakat en önemli özellik olarak `OK Google` seslendirmesi hala Türkçeleşmiş durumda değil ve bununla birlikte bunu söyleyerek telefonunuzu açmak için Google’ın uygulamasından ayarlara girerek dili ingilizceye çevirip bu işlevi kullanmanız mümkün.

image

Yol tarifi alabilir veya trafik durumunu öğrenebilir, arama yapabilir, alarm kurabilir, not alabilir, hava durumu hakkında bilgi edinebilir ve kişileri arayabilirsiniz.

Google Now kartlarını ayarlardan yine kart menüsünden ayarlayabiliriz.

Mert Büyük

Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor