Gamescom 2016 İçin Ön Bavurular Baladı

  • 02 Şubat 2016
  • 3.293 kez görüntülendi.
Gamescom 2016 İçin Ön Bavurular Baladı

03.02.2016 – Ülkemizin dünyanın en büyük interaktif eğlence fuarı Gamescom 2016’da ilk kez partner ülke olarak yer almasına öncülük eden Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT, fuarda kurulacak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ülke standı için çalışmalarına şimdiden başladı. Geçtiğimiz aylarda Kristal Piksel 2015 Video Oyun Ödülleri töreninde TOGED Başkanı Ali Erkin ve Setimedia Kurucu Ortağı ve TOGED Danışma Kurulu Başkanı Tuğbek Ölek’in duyurduğu bu haber, ülkemiz oyun sektöründe de büyük yankılar uyandırmıştı. TOGED internet sitesinden bugün yapılan bir açıklamayla Gamescom 2016’da katılımcı olarak yer almak için ön başvuruların açıldığı ve yapılması gerekenler duyuruldu.

ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdürü Mustafa Kızıltaş, Türkiye’nin partner ülke olarak katılacağı Gamescom 2016 ile ilgili olarak, “Dünyanın en büyük oyun fuarında, oyun geliştiricilerimizin partner statüsünde temsil edilecek olması, yalnızca şirketleri değil oyun geliştirmek isteyen bireyleri de farklı bir seviyeye taşıyacaktır. Özellikle son iki yıldır dünyanın bilişim devi firmaları tarafından da potansiyeli en yüksek ülkeler arasında gösterilirken, bu ölçekte bir etkinliğin partneri olmak bizler için gurur verici bir gelişmedir. ODTÜ TEKNOKENT olarak öncelikle ön kuluçka merkezimiz ATOM’da tanık olduğumuz ulusal ve uluslararası başarı hikâyelerinden ilham alıyor, tüm bağımsız geliştiricilere odaklı bu tür iş birliklerini ve imkanları arttırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

TOGED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erkin ise ülkemizin Gamescom ülke partneri oluşunun oyun sektörü açısından büyük önem taşıyacağı bu etkinlikle ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi, “Gamescom’un partner ülkeliği gibi önemli bir sorumluluğu üstlenmek, ülkemiz oyun sektörünün bugüne kadar gösterdiği en büyük atılımlardan biri. Bu sebeple Gamescom’a doğru şekilde hazırlanmak ve Türkiye’nin hak ettiği şekilde temsil edilmesini sağlamak adına kolları şimdiden sıvamış durumdayız.Bu doğrultuda, ön başvuru sistemimiz sitemizde aktif ve tüm oyun geliştiricilerine açık. Sektör olarak güçlerimizi birleştirerek ülkemizin en iyi şekilde temsili için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız”.

Katılımcıların ticari bir heyet veya stand sahibi bir firma olarak yer alabileceği Gamescom 2016’ya katılım süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek için başvuru için tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ